Atslēga vārds: "ūdens"

Destruktīvais ūdens spēks

Nytimes.com piedāvā ieskatu ūdens spēkā un cunami. Ūdens, kas parasti tiek uzskatīts par nomierinošu un glāstošu, ir pārsteidzoši smags un iznīcinošs. Parasta vanna satur 40 galonus (aptuveni 150 litru) ūdens, kas sver 330 mārciņas (aptuveni 150 kg). Viens kubikmetrs ūdens sver gandrīz tikpat cik Smart auto.

Ūdens spēks

Kad ūdens kustas ar ātrumu 50km/h (14m/s), kā tas bija nesen notikušajā Japānas cunami gadījumā, šis ūdens svars kļūst nāvējošs. Iedomājies 1700 mārciņu (770kg) ūdens, kas sitas tev virū ar minēto ātrumu. Šis iznīcinošais ūdens spēks nav tikai nevaldāma automašīna, tā ir vesela kolonna ar tām.

Lasīt visu rakstu →

LG Electronics plāno iesaistīties ūdens apstrādes jomā

Lai palīdzētu novērst pasaules mēroga ūdens apgādes problēmas un veidotu videi draudzīgu un ilgtspējīgu uzņēmējdarbību, viens no globāla mēroga līderiem un tehnoloģiju novatoriem LG Electronics (LG) iecerējis izvērst darbību arī ūdens apstrādes tirgū. Nākamo 10 gadu laikā LG plāno ieguldīt vairāk nekā 400 miljonus ASV dolāru ar mērķi līdz 2020. gadam gūt ieņēmumus 7 miljardu ASV dolāru apjomā un šajā laika posmā iekarot pozīcijas arī globālo ūdens apstrādes uzņēmumu pirmajā desmitniekā.

“Ūdens ietekmē svarīgākos mūsu dzīves aspektus, tomēr gandrīz miljardam cilvēku visā pasaulē vēl joprojām nav pieejams tīrs dzeramais ūdens, tāpat kā vairāk nekā 2,5 miljardiem iedzīvotāju nav pieejami pamata sanitārie apstākļi,” sacīja LG Electronics Home Appliance Company prezidents un izpilddirektors Jangs Ha Lī (Young-ha Lee). “Tāpēc LG cer, ka spēs veikt nelielu, bet nozīmīgu ieguldījumu, lai mazinātu šo pasaules mēroga problēmu, meklējot risinājumus jaunās tehnoloģijās.”

LG Electronics Home Appliance Company prezidents un izpilddirektors Jangs Ha Lī (Young-ha Lee)

LG Electronics Home Appliance Company prezidents un izpilddirektors Jangs Ha Lī (Young-ha Lee)

Lielākā investīciju daļa tiks novirzīta atbilstošas tehnikas iegādei, kā arī pētījumiem un produktu attīstībai šajā jomā. LG pētījumu un produktu attīstības pamatā būs uzlabotas membrānas filtrācijas sistēmas izstrāde, jo tieši šī sistēma ir ūdens apstrādes risinājumu pamatā. Lai sasniegtu izvirzītos mērķus, uzņēmums izmantos arī dažādu veidu partnersadarbību.

Lasīt visu rakstu →

Ūdens priekam!

Kad temperatūra kāpj arvien augstāk, nav nekā labāka par atpūtas plānošanu ūdens tuvumā, sauļojoties un baudot ūdens priekus. Lai tos varētu baudīt gan lieli, gan mazi, var apsvērt iespēju iegādāties šādu, patiešām iespaidīgu, ūdens atrakciju milzeni, turklāt gluži individuālām vajadzībām.

Ūdens prieks

Tiesa, lai to iegādātos, kāds paziņa ārzemēs būs pat ļoti noderīgs piegādes nosacījumu dēļ, vismaz šajā vienē. Cena iespaidīga (9000 ASV dolāru), tomēr samērojama ar tā apmēriem (augstums 4,8 m), turklāt parasti šāda gigantiska ūdens sliede nolūkojama kūrortos un kempingos, tādējādi ļaujot visai ģimenei kopā droši pavadīt laiku uz ūdens.

Lasīt visu rakstu →