Atslēga vārds: "tehnoloģijas"

Londonas Olimpiskās spēles 2012 – jauna tehnoloģiju ēra

Gaidot Olimpiskās spēles, gaisā valda īpašs satraukums – gaidas pēc Olimpisko spēļu īpašās gaisotnes, aizrautīgas līdzi jušanas talantīgiem sportistiem un jaunu rekordu sasniegšanas. Šis būs notikums, ar ko Londona un londonieši ļoti leposies.

Šīs spēles izcelsies ar grandiozu tehnoloģisko nodrošinājumu: sociālie mediji, mobilās bankas, 3D TV, NFC atbalstoši telefoni, dzīvās tiešraides, multi-platformas un augstas izšķirtspējas TV raidījumi, plašākā Wi-Fi zona Eiropā, lietotāju radīts saturs, speciālas aplikācijas…tā varētu turpināt vēl ilgi. Londona ir tā, kas noteiks standartus patiešām mobilām un interaktīvām sporta spēlēm.

Pasaules Olimpiskā komiteja ir izdevusi sociālo mediju vadlīnijas, lai motivētu 10 500 sorta spēļu dalībniekus arvien vairāk dalīties savos iespaidos sociālajos medijos – blogot, kopīgot un tvītot savus piedzīvojumus. Protams, ir noteikts, ka šos ziņojumus nedrīkst izmatot komerciāliem nolūkiem, kā arī ir zināmi ierobežojumi komentējot konkurējošos dalībniekus. Tomēr, tas nozīmē, ka mēs varam būt tik tuvu Olimpisko spēļu gaisotnei, kā nekad agrāk, jūtot līdz sacensību dalībniekiem, organizatoriem un pašiem svaigākajiem jaunumiem.

Lasīt visu rakstu →

Digitālā fotogrāfiju uzlabošana pirms Photoshop – pirms 25 gadiem

Kurš var iedomāties digitālās foto uzlabošanas procesu pirms 25 gadiem, 1987.gadā? Pixelonomics piedāvā iepazīties ar video, kas izved mūs caur ātro digitālās foto uzlabošanas procesu.

Ar dažādu izcilu tehnoloģiju palīdzību (tam laikam izcilu) PSRS mākslinieki vai drīzāk – inženieri – paveica tam laikam šķietami neiespējamo. Lasīt visu rakstu →

Baltās Nakts laikā varēs aplūkot 3D mākslu

Pavisam drīz dzīve nebūs iedomājama bez 3D ierīcēm, kas padara mūsu ikdienu ievērojami interesantāku un aizraujošāku. Bet tiem, kas ar tehniku ir uz “Jūs”, bet ar mākslu uz “Tu”, noteikti jāpiedalās laikmetīgās kultūras festivālā “Baltā nakts”, kurā māksliniece Māra Viška kafejnīcā “Taka” aicina uzlikt brilles un aplūkot nākotnes vīziju trīsdimensionālajās gleznās.

3D glezna

Kafejnīcā būs aplūkojamas četras lielformāta 3D gleznas un zīmējumi, kas ļaus ielūkoties nākotnē – daudzveidīgajā tehnoloģiju pasaulē un ar pasaules gala tematiku saistītajos jautājumos.

Lasīt visu rakstu →

Michio Kaku: Pasaule 2030.gadā

Dr. Michio Kaku ir fiziķis, kā arī daudzu bestselleru autors, un, atsaucoties uz geraldcelentechannel.blogspot.com pieejamo informāciju, Dr. Kaku ir palīdzējis atklāt virkni teoriju zinātniskās pētniecības jomā. Savā grāmatā „ Neiespējamā fizika” Dr. Kaku norāda, ka zinātniskās fantastikas tehnoloģijas var kļūt par nākotnes realitāti. Michio Kaku pēta, cik lielā mērā dažādas tehnoloģijas un ierīces tiek uzskatītas par neiespējamām šodien, un cik lielā mērā tās varētu ieņemt svarīgu vietu nākotnē, kā arī to, kā pasaule izskatīsies nākotnē un kāda veida transports mums būs pieejams.

Barselonas Mobilās pasaules kongresa centrā – LG Mini

LG Electronics (LG) Barselonas Mobilās pasaules kongresa (Mobile World Congress) ietvaros iepazīstināja ar pasaulē mazāko 3,2 collu pilna skārienekrāna tālruni ar plašām sociālā tīkla iespējām — LG Mini.

LG Mini (GD880) telefons

LG Mini tālruņi

LG Mini tālrunis ir izcils kabatas lieluma sakaru mezgls tiem, kuri vēlas ātrāku komunikāciju un vienkāršāku piekļuvi interneta un sociālajiem tīkliem, neatkarīgi no atrašanās vietas. Tas ir plānāks un kompaktāks par citiem 3,2 collu pilna skārienekrāna tālruņiem, tāpēc to viegli ieslidināt krekla kabatā vai rokassomiņā. Turklāt LG Mini ir arī tādas populāras funkcijas kā, piemēram, ātra tīmekļa pārlūkošana un tiešais pasts. Vēl tajā ir arī unikāls sociālā tīkla savienojums, kas ļauj uzturēt saziņu ar draugiem tiešsaistē vēl vienkāršāk, nekā izmantojot darbvirsmas datoru.

Lasīt visu rakstu →

LG GH24 optiskā iekārta – maksimāls ierakstīšanas ātrums un inovatīvas tehnoloģijas

LG Electronics (LG) piedāvā jaunu DVD optisko iekārtu GH24 Super Multi. Tā nodrošina maksimālu DVD disku ierakstīšanas ātrumu 24x, klusu atskaņošanu (Silent Play) un kļūdu novēršanas tehnoloģiju (Jamless Play) kvalitatīvai video atskaņošanai.

Optiskās iekārtas, GH24LS50

Viena no Jamless Play tehnoloģijas galvenajām priekšrocībām – tā automātiski novērš apstāšanos video atskaņošanas laikā, ja diskam atklāti defekti, piemēram, skrambas vai pirkstu nospiedumi. GH24 atrod nākamo nebojāto fragmentu un sekundes laikā “pārlec” kļūdainajiem datiem vai diska bojājumiem.

Lasīt visu rakstu →

Tik dažādas pelītes

Pirmo reizi datora pele tika izmantota 1968. gada 9. Decembrī, kad Douglas Engelbart publiski demonstrēja Stenfordas pētnieciskajā institūtā neierasto manipulatoru efektīvai datora lietošanai. Pagāja vairāk nekā 41 gads, un pa šo laiku pele – tā šo ierīci ir nodēvējuši par godu neapstādāmai līdzībai ar zināmo dzīvnieciņu – ir krietni attīstījusies gan vizuāli, gan funkcionāli.

Datorpele

Mūsdienu datoru lietotājiem tiek piedāvāts plašs peļu klāsts visdažādākām gaumēm un vajadzībām. Piemēram, modelim A4Tech NB-57D nav nepieciešama ne baterijas, ne USB ports, jo to baro paliktnis, kas savukārt ir pievienots datoram ar USB portu. Pašia pelei nav nekādu vadu, tai ir optiskie sensori un papildus programmējamās pogas.

Lasīt visu rakstu →

Interesanti koncepti, kurus varētu realizēt

No pirmā acu uzmetieni šie koncepti šķiet pavisam nereāli, bet izrādās, ka tā nav! Pašreizējie sasniegumi zinātnē un tehnikā liek domāt, ka pēc kāda laika tie kļūs par realitāti.

Lidojošā gulta

Lidojošo gultu „Makonis” ir izgudrojis dizaineris D.K. Wei. Tās darbības princips ir balstīts uz gultas un tās pamatnes magnētisko lauku mijiedarbību. Šis koncepts var kļūt par realitāti, jo veikalos jau tiek pārdots līdzīgais modelis, kurš ir daudz lielāks, un tā augšējā daļa ir piestiprināta ar speciālām trosītēm, lai gulta un tās īpašnieks nenokristu. Runājot par magnētisko lauku starp gultu un tās pamatni, aktuāls kļūst veselības jautājums.

Lasīt visu rakstu →

Mūsdienīgs superauto 40-to gadu stilā

Automobiļi, automobiļi… vieni ražotāji palielina jaudas, citi cenšas pārsteigt ar neredzētām formām. Liela daļa šādu t.s. Limited edition automašīnu sevī apvieno graciozas līnijas un labu tehnoloģisko sniegumu. Veritas RS III nav izņēmums.

BMW Veritas RS III auto

Ideja ir neparasta un arī dizains neierasts. Tomēr apskatot vērīgāk secinām, ka teiciens „Viss jaunais ir labi aizmirsts vecais” sevi attaisno. Šāda dizaina auto bija aktuāli pagājušā gadsimta 40 –tajos gados, turklāt šīs skaistulis ļoti atgādina to laiku BMW, tikai tā ātrums pieaudzis līdz 347 km/h, no nulles pozīcijas līdz šādam ātrumam ieskrienoties nieka 3,2 sekundēs. Pieclitrīgais BMW motors nodrošina 600 zirgspēku jaudu, turklāt pie 1 175 kg svara, arī labu manevrēt spēju. Plānots izlaist tikai 50 šādus modeļus, kas tā cenu padara vēl jo augstāku – šādu auto iespējams iegādāties par 375 tūkstošiem ASV dolāru.

BMW spēs paredzēt briesmas

BMW attīstīta savus spēkratus, piedāvājot tehnoloģijas, kas palīdzēs paredzēt briesmas, nosakot situācijas un personas, kas citādi riskē palikt nepamanītas. Piemēram, var būt situācijas, kad uz ielas izskrien bērns starp divām viena otrai blakus novietotām automašīnām. Šādā situācijā braucošais transporta līdzeklis aizsardzības nolūkos varētu komunicēt ar elektroniska uztvērēja palīdzību, kas atrastos pie bērna vai riteņbraucēja.

Projekts ir AMULETT izpētes projekta daļa, ar mērķi iepriekš paredzēt negadījumus ar sensoru un tā izsekošanas tehnoloģiju. Auto transporta sistēma atrastos uz viena viļņa ar ierīcēm, ko nēsā personas. Tās var tikt ierīkotas bērnu skolas somās, mobilajos telefonos vai pat pastaigu nūjās neredzīgiem cilvēkiem.

Tādējādi vadītāju par tuvumā atrodošos riska objektu informēs signāls. Ja objekts neatbild uz signālu, sistēma automātiski iedarbina bremzēšanas procesu.

Saskaņā ar vācu valdības rīcībā esošo ceļu satiksmes negadījumu statistiku, 48% no negadījumiem ir cietušie vecumā no 6-14 gadiem, kas neuzmanīgi izskrējuši uz ielas braucamās daļas. Savukārt kāds cits pētījums liecina, ka 40% gadījumu no visiem ceļu satiksmes negadījumiem, kuru iznākums ir letāls, auto vadītājs nav spējis laicīgi reaģēt uz negaidīto situāciju.