Atslēga vārds: "pilsētas"

Pasaules dārgākās pilsētas

ECA International nesen nāca klajā ar jaunāko pētījumu par pasaules dārgākajām pilsētām, salīdzinot preču un pakalpojumu cenas vairāk nekā 400 pasaules pilsētās.  Šajā pētījumā tika salīdzināts, cik augstas cenas ir limonādei, alum, olu komplektam, ātrām pusdienām un kino biļetēm. Dažādās pasaules pilsētās cenas atšķīrās ļoti krasi.

Norvēģijā, kas ir viena no pasaules dārgākajām pilsētām, protams, arī šo īpaši izvēlēto produktu un pakalpojumu cenas ir augstas. Kino biļete maksā vidēji 14.83€, pusdienas vidēji 35.33€, alus 11.01€.

Lasīt visu rakstu →

Pilsētas, kuras apmeklēt 2012. gadā

Pēc plašiem pētījumiem un sīvām debatēm Lonely Planet ir nonācis pie slēdziena, kuras ir viņu iemīļotākās pilsētas 2012.gadam. Sarakstam ir pievienojušās gan jaunas pilsētas, gan tādas, kas varētu izraisīt Jūsu izbrīnu. Katrā no šīm pilsētām ir kas īpašs un 2012. gadā, katra no tām sevi parādīs ar jauniem pasākumiem, festivāliem un citiem notikumiem. Šeit jūs variet apskatīt, kuras pilsētas Lonely Planet uzskata par apmeklēšanas vērtām 2012. gadā.

Kadica

Kadica

Kadica izskatās pēc vecās, mierīgās Spānijas, piepildīta ar veciem vīriem, kuri pārvietojas pa kafejnīcu pilniem laukumiem. Šajā pilsētā notiek viens no lielākajiem Spānijas karnevāliem – uzdzīve 10 dienu garumā ar dziedāšanu, dejošanu un vīna baudīšanu. Šis karnevāls saprātīgajiem spāņiem ir īsts pārbaudījums, jo karnevāla laikā, kurš notiek februārī, dažādas cilvēku grupiņas, nēsājot neona krāsas parūkas un lūpu krāsu, izrāda satīriskas parodijas. Kadica nu jau tiek saukta par Ibero, kas ir Amerikas kultūras galvaspilsēta. Tā ir pirmā reize, kad šādu godu saņem kāda Eiropas pilsēta.

Lasīt visu rakstu →

12 pasaules skaistākās pilsētas

Ietekmīgais žurnāls Forbes apkopojis skaistākās pasaules pilsētas. Sarakstā iekļautas tādas pilsētas kā: Kembridža, Tokija, Parīze, Vankūvera, Sidneja, Florence, Venēcija, Keiptauna, Sanfrancisko, Čikāga, Ņujorka un Londona.

Apskati skaistākās pasaules pilsētas bildēs:

Skaistākā pilsēta

Apzaļumotas ēkas

Ķīnā tiks uzbūvēta pavisam neordināra ēka. Nesen arhitektu birojs MAD Architects publiskoja savu jauno projektu – debesskrāpī tiks izvietotu ne tikai biroji un dzīvojamie apartamentu, bet arī mākslīgais rezervāts. Debesskrāpis „Pilsētas mežs” tiks būvēts pilsētas Chongqing centrā, un tam būs 70 stāvi ar iregulāru formu.

Pilsētas mežs

Ēkas logi būs iestikloti no grīdas līdz griestiem, paverot elpu aizraujošo skatu uz pilsētu. Debesskrāpja iekšienē tiks ierīkoti dārzi, zaļas atpūtas zonas un uzbūvēti baseini. Dažos stāvos būs tikai apzaļumota atklāta ainava bez biroja telpām.

Lasīt visu rakstu →