Atslēga vārds: "Oskars"

11 dīvaini un interesanti fakti par Kinoakadēmijas balvu „Oskars”

Kopš pašiem pirmsākumiem 1929.gadā, Kinoakadēmijas balva un tās ikoniskā Oskara statuja kļuvušas par augstākās izcilības zīmolu, ko alkst saņemt aktieri un filmu veidotāji.

Tiesa, dažkārt apbalvoto nomināciju spožums tiek aizēnots ar sabiedrības pretenzijām, tomēr pasākums joprojām piesaista starptautisku uzmanību un ir paspējis izdalīt 2809 Oskarus 1853 cilvēkiem 83 ceremonijās. Lasīt visu rakstu →

82. gadskārtējā Kinoakadēmijas balvu pasniegšana

Svētdien, 7. martā Olimpisko spēļu līdzjutējus nomainīs simtiem tūkstoši kino fanu, kuri aizturējuši elpu, jau atkal turēs īkšķus par savām pagājušā gada mīļākajām filmām, aktieriem, aktrisēm un režisoriem.

Keita Blanšeta 2005. Gadā „Oskara” pasniegšanas ceremonijā

Aktrises sacentīsies par skaistākās, gaumīgākās un žilbinošākās kleitas īpašnieces titulu, aktieri uz sarkanā paklāja demonstrēs savas pievilcīgās pavadones, paparaci mēģinās noķert pikantas fotogrāfijas dzeltenajai presei un visapkārt zibēs apburoši smaidi, līdz Kodak teātrī izdzisīs gaismas, tiks ieslēgti prožektori un uz skatuves tiks aicināti paši labākie.

Lasīt visu rakstu →

Oskari, kuri nekad netika pasniegti

Kino profesionāļu saraksts, kuri nekad nav saņēmuši Oskaru, vai vienkārši nav atbilstoši novērtēti, ir garš un skumjš: Čārlijs Čaplins, Grēta Garbo, Alfrēds Hičkoks un citi. Tuvojoties šī gada Amerikas kinoakadēmijas balvas drudzim, Time.com piedāvā 10 Holivudas grandus, kuri reiz par savu darbu bija pelnījuši Oskaru.

 The Dark Knight filma

  1. Labākais aktieris: Freds Astērs, Top Hat (1935)
  2. Labākais aktieris: Kerijs Grants, His Girl Friday (1940)
  3. Labākais aktieris: Bils Murejs, Groundhog Day (1993)
  4. Labākā aktrise: Barbara Stenvika, The Lady Eve (1941)
  5. Labākais režisors: Džons Fords, The Searchers (1956)
  6. Labākais režisors: Mārtins Skorsēze, Taxi Driver (1976)
  7. Labākais režisors: Stīvens Spīlbergs, Jaws (1975)
  8. Labākā filma: King Kong (1933)
  9. Labākā filma: Some Like It Hot (1959)
  10. Labākā filma: The Dark Knight (2008)