Atslēga vārds: "māksla"

Dodies virtuālā ceļojumā pa noslēpumaino valsti Nīlas ielejā ar LG Electronics

No 2014. gada 15. novembra līdz 2015. gada 25. janvārim Mākslas muzejā „Rīgas Birža” (Doma laukumā 6, Vecrīgā) skatītāji varēs ne tikai aplūkot Senās Ēģiptes mākslas artefaktus Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas izstādē „Tutanhamona dzintars”, bet arī pētīt un pat „pieskarties” tiem interaktīvā spēlē „Vārti uz Ēģipti”, kas īstenota ar LG Electronics sadarbību.

SenaEgipte_3D_mumija-1 Lasīt visu rakstu →

Daniela Leja grāmatu skulptūras

Šīs interesantās skulptūras veidotas no grāmatām, papildinot tās ar cilvēku figūriņām dažādās pozās. Jo vairāk grāmatai lapu un burtu, jo interesantāka iznāk skulptūra. Šīs grāmatas var iegādāties Etsy.com interneta veikalā.

Skuptūra

Lasīt visu rakstu →

Apvienība “HuycKurlanDowling” – “Fodder Form Pavilion”

Piedāvājam nelielu ieskatu dizaina konkursa Sapņu pilsētas paviljons fināla dalībnieku darbos.

Sapņu pilsētas paviljons būs vieta, kur cilvēkiem satikties, uzzināt par Governoru salas mākslas programmām, izbaudīt plānotus vai spontānus priekšnesumus vai lekcijas, sajust mākslas un Governoru salas vēsturiskā konteksta mijiedarbību.

Lasīt visu rakstu →

Muzikālās krāsas

Iedomājieties, ka skaņu varētu radīt, izmantojot krāsas, nevis kādu no tradicionālajiem instrumentiem. Tieši to ir realizējis Audio Krāsu projekts. Tas ir audio-vizuāls instruments, kurā skaņa tiek radīta pamatojoties uz krāsas toni, ko nosaka pie datora pieslēgta web kamera. Katram tonim atbilst noteikta melodija, un, tāpat kā krāsu gammā, sajaucot pamatkrāsas, rodas dažādas interesantas nianses.

Lasīt visu rakstu →

«LG Electronics» un «PureScreens» laiž klajā muzeju aplikāciju priekš SMART TV

LG  ir pabeidzis darbu pie Smart TV mākslas muzeju aplikācijas, kas ļauj visiem LG 3D CINEMA īpašniekiem baudīt vairāk nekā 600 000 mākslas darbus no Eiropas slavenākajiem muzejiem un galerijām, piemēram, Luvras un Londonas Nacionālās galerijas. Šī TV aplikācija «Muzejs» tika izstrādāta sadarbībā ar Francijas audiovizuālā satura ražotāju «PureScreens».

LG 3D CINEMA TV aplikācija «Muzejs» nodrošina arī iespēju izvēlēties īpašu mākslinieku mākslas darbus vai noteiktu tematiku no aptuveni 200 Eiropas muzejiem un galerijām. Mākslas darbi, kas ir pieejami LG aplikācijā «Muzejs», piedāvā tādu pasaules mēroga mākslinieku darbus kā Leonardo da Vinči, Vincents Van Gogs un  Pjērs Ogists Renuārs.
Lasīt visu rakstu →

Arhitektūra mākslas darbos

Trendhunter.com piedāvā iepazīties ar interesantu mākslas veidu, kuru radījis kāds mākslinieks no Japānas. Šona Edvarda Velansa (Sean Edward Whelan) vēlme ir atgādināt cilvēkiem par Japānas slavenākajiem objektiem. Mākslinieks prezentē pārsteidzošus mākslas darbus, kuri ilustrēti izmantojot zīmuli. Velens zīmē cilvēka formu no mājām, ēkām un dažādām citām arhitektūras struktūrām.

Mākslinieks Sean Edward WhelanPa dienu mākslinieks strādā skolā par angļu valodas skolotāju, bet naktīs viņš rada šīs visnotaļ detalizētās ilustrācijas. Mākslinieks acīmredzami ir iemīlējis šo savu jauno mākslas veidu.

Velansa pirmā personalizstāde notika šī gada sākumā “No Vacancy” galerijā Melburnā. Cerams, ka mākslas cienītājiem nākotnē būs iespēja redzēt vairāk no šiem sarežģīti detalizētajiem mākslas darbiem.

Portreti no puzles gabaliņiem

Dags Povels (Doug Powell) ir mākslinieks, kas ir izveidojis īpašu savu mākslas darbu kolekciju, kas veidota no tūkstošiem puzles gabaliņu. Visi šie mākslas darbi ir veidoti bez krāsu materiālu palīdzības, izmantotas ir tikai šķēres. Māksliniekam viennozīmīgi piemīt lieliska krāsu gammas uztvere, jo lielformāta darbi sastāv no tūkstošiem šo mazo puzles gabaliņu. Katrs Povela mākslas darbs, pateicoties puzles gabaliņu efektam, atstāj īpaši detalizēta darba iespaidu, bet tajā pašā laikā attēla kopskats ir ļoti dabisks un reāls. Raksturojot vienā vārdā Daga povela daiļradi – pārsteidzoši!

Dags Povels portreti

Lasīt visu rakstu →

Korķtrets – māksla no korķiem

Skota Gundersena (Scott Gundersen) darbu kolekciju nekādā ziņā nevar nosaukt par ierastu. Šis Čikāgā dzīvojošais mākslinieks rada portretus no tūkstošiem pudeļu korķu. Viņa mākslas darbs sākas ar lielu fotogrāfiju, kuru Scott palēnām aizpilda ar korķiem. Katrs no tiem ir ar īpaši iedalītu novietojumu, lai radītu kopējo attēlu pēc iespējas reālistiskāku. Video Freshhome.com redzams kā mākslinieks aizpilda mākslas darbu «Grace», kura pabeigšanai bija nepieciešami 9217 vīna korķi un 50 stundas. Darbs nudien izskatās iespaidīgi, nemaz nerunājot par tā oriģinalitāti…

Korķtrets - māksla no korķiem

Baltās Nakts laikā varēs aplūkot 3D mākslu

Pavisam drīz dzīve nebūs iedomājama bez 3D ierīcēm, kas padara mūsu ikdienu ievērojami interesantāku un aizraujošāku. Bet tiem, kas ar tehniku ir uz “Jūs”, bet ar mākslu uz “Tu”, noteikti jāpiedalās laikmetīgās kultūras festivālā “Baltā nakts”, kurā māksliniece Māra Viška kafejnīcā “Taka” aicina uzlikt brilles un aplūkot nākotnes vīziju trīsdimensionālajās gleznās.

3D glezna

Kafejnīcā būs aplūkojamas četras lielformāta 3D gleznas un zīmējumi, kas ļaus ielūkoties nākotnē – daudzveidīgajā tehnoloģiju pasaulē un ar pasaules gala tematiku saistītajos jautājumos.

Lasīt visu rakstu →

Neticami reālistiskie Pola Langa (Paul Lung) zīmējumi

Kā jau virsraksts norāda – redzamie attēli tik tiešām ir zīmējumi, nevis forogrāfijas, kā sākumā var šķist. Turklāt tie visi zīmēti tikai ar zīmuli. Nekādu fotokameru. Šim māksliniekam nevajag pat dzēšgumiju, vien 0,5 mm tehnisko zīmuli, A2 papīru un… «nieka» 60 stundas!

Pols Langs, dizainers

Honkongā mītošā grafiskā dizainera attēli ir tik reālistiski, ka daudzi cilvēki bieži vien netic, ka tās nav fotogrāfijas. Lai kliedētu šaubas, Paul Lung dokumentējis dažu darbu tapšanas procesu, apstiprinot savu talantu.

Lasīt visu rakstu →