Atslēga vārds: "māja"

Viena kvadrātmetra mājiņa

Arhitekts Van Bo Le –Mencels (Van Bol Le-Mentzel) no Berlīnes radījis pasaulē mazāko māju. Saukta par „viena kvadrātmetra māju“, šis koka namiņš tik tiešām aizņem tikai vienu kvadrātmetru, turklāt, izmantojot ērtu apgriešanas mehānismu, to var pārvērst arī mājīgā guļvietā.

Pasaulē mazākā māja

Lasīt visu rakstu →

1

Dzīvojamo māju modernā arhitektūra un dizains

Dzīvojamo māju arhitektūra ir arhitektūras apakšnozare, kas fokusējas uz mājokļu dizainu, sākot no vienkāršām ģimenes mājām līdz pat daudzdzīvokļu namu kompleksiem. Pastāv dažādi uzskati par to, kādai vajadzētu būt kvalitatīvai un modernai dzīvojamo māju arhitektūrai, bet, neskatoties uz to, pēc prasmīgiem un kvalificētiem arhitektiem vienmēr ir bijis liels pieprasījums.

Dzīvojamo namu arhitektūras un dizaina veidošanas pamatuzdevums ir māju projektēšana un celtniecība. Lasīt visu rakstu →

LG prezentē viedo tīklu World Smart Grid 2011 izstādē

Korejā notikušajā World Smart Grid EXPO 2011 izstādē LG prezentēja viedo tīklu mājsaimniecībām – “Smart Place”. Tas ir visaptverošs viedais tīkls („Smart Grid”) savienots ar aptuveni 6000 mājām Jeju salā, kas izvietotas 185 m2 plašā testa vidē.

LG māja World Smart Grid 2011 izstādē

„Smart Grid” satur informāciju un telekomunikāciju tehnoloģijas esošajos elektrības tīklos, sniedzot iespēju elektrības piegādātājiem un patērētājiem dalīties informācijā attiecībā uz elektrības patēriņu ar nolūku palielināt energoefektivitāti. „Smart Place” gadījumā „Smart Grid” tehnoloģija ir piemērota dzīvojamām mājām, kurās tiek pielietoti daudzi tradicionālie intensīvie enerģijas patērētāji, piemēram, mājas sadzīves tehnika un izklaides ierīces. „Smart Place” palielina mājas energoefektivitāti, samazinot elektrības patēriņu un kontrolējot alternatīvās enerģijas pielietošanas.

Lasīt visu rakstu →