Atslēga vārds: "kultūra"

Iepazīstot Azerbaidžānu

Nākamgad „Eirovīzija” mūs vedīs uz Azerbaidžānu, tādēļ iepazīsimies jau laikus ar šo fascinējošo valsti ar www.lonelyplanet.com palīdzību.

 Azerbaidžāna

Atrodoties ne īsti Eiropā, ne īsti Āzijā, Azerbaidžāna izceļas ar neticamiem kontrastiem un pretrunīgumu. Tā fascinē ar savām vēstures vērtībām, lai gan ir salīdzinoši jauna nācija, kas vēl tikai attīstās. Tā ir pārdzīvojusi kara postījumus, taču, raugoties nākotnē, ir pilna optimisma.

Lasīt visu rakstu →

LG Electronics Latvia sniedz palīdzīgu roku arī šogad

LG Electronics Latvia ir gandarīts, ka, spītējot spiedīgajiem ekonomiskajiem apstākļiem, ir varējis palīdzēt sociālajiem un kultūras projektiem, atbalstot tos ar savu produkciju.

Šogad „LG Electronics Latvia” uzsācis sadarbību ar Latvijas SOS Bērnu ciematu asociāciju, atbalstot Latvijas trūcīgās ģimenes. Septiņas trūcīgās ģimenes, kurās aug nepilngadīgi bērni, vecāki ir bezdarbnieki, un valsts pabalsts ir to vienīgais iztikas avots, savā īpašumā ieguva sešus LG ledusskapjus (LG GC-B399BLQA) un veļas mazgājamo mašīnu (LG F11222NDR – Direct Drive). Savukārt Latvijas SOS Bērnu ciemata asociācijas jauniešu mājai tika uzdāvināta veļas mazgājamā mašīna un putekļu sūcējs.

Viena no sociāli visneaizsargātākajām grupām ir pensijas vecuma cilvēki un cilvēki ar fiziska rakstura invaliditāti. Nereti televizors ir viņu vienīgā izklaide un informācijas avots. Lai sagādātu prieku Mālpils sociālā aprūpes centra iemītniekiem, LG nomainīja centra vienīgo mazo televizoru pret lielāku un jaunāku modeli.

Lasīt visu rakstu →

Dzīvošanai draudzīgākā pilsēta 2009

Ik gadu kompānija Mercer Consultings sastāda sarakstu ar vislabākajām un dzīvošanai draudzīgākajām pasaules pilsētām. Izskatīšanai tika pieņemtas 215 valstis un to vidū visdrīzāk neiekļuva t.s. trešās pasaules valstis, kurās ir zems dzīves līmenis.

Vīne

Pirmajā vietā šogad – aristokrātiskā un iedvesmojošā Vīne – pilsēta, kas jau izsenis uzskatīta par sapņu pilsētu. Vīne apsteigusi pagājušā gada līderi Cīrihi, kas šogad ieņēmusi godpilno otro vietu. Trešajā vietā šogad ierindojas Ženēva. Visumā pirmo divdesmitnieku ieņem 13 Eiropas valstis. Dzīvošanai labvēlīgu un draudzīgu dzīvi nosaka dažādi faktori, sākot ar lielisku komunikāciju un veselības aizsardzības sistēmu un beidzot ar plašām izklaides iespējām, ekoloģiskumu un vispārējo drošību. Šo iemeslu dēļ, ar noturīgām tradīcijām bagātās Eiropas pilsētas izpelnās lielu popularitāti.Bet, lūk, Londona, kas atrodama vien 38 vietā, atpaliek netīrības un nedrošas vides dēļ, jo Lielbritānija ir viena no spēcīgākajām pasaules lielvarām un konfliktu gadījumā, ciestu tieši Londona.

Lasīt visu rakstu →