Atslēga vārds: "Ķīna"

Mirdzoša pilsēta Ķīnā, Harbinā, kas uzbūvēta no ledus un sniega

Inhabitat piedāvā palūkoties uz mirdzošu pilsētu, kas uzbūvēta no sniega un ledus. Harbinas Starptautiskais ledus un sniega festivāls (Harbin International Ice and Snow Festival), kas noris Ķīnas Ziemeļaustrumos, jau teju trīs dekādes pulcina simtiem tūkstošu tūristu, kas vēlas palūkoties uz mirdzošiem arhitektūras meistardarbiem, kas iesniedzas debesīs un izgaismo pilsētu nakts tumšajās stundās.

Ledus un sniega festivāls, ledus skulptūras

Harbinas ledus festivāls 2012.gadā svinēs savu 28.gadadienu. Talantīgie mākslinieki un skulptori izmanto iekaramos zāģus, lai grebtu milzīgos ledus bluķus, kas ir ņemti no aizsalušās Songhua upes, un pārvērstu tos pārsteidzošās reāla izmēra skulptūrās.

Lasīt visu rakstu →

Slavenākie tūristu galamērķi

Par spīti šī brīža pasaules ekonomiskajai situācijai, vai, iespējams, tieši tās dēļ, cilvēki vēljoprojām nav aizmirsuši palutināt sevi un doties atpūtā. 2010.gadā 940 miljoni cilvēku šķērsoja robežas visā pasaulē, lai dotos atpūsties un pieredzētu ko jaunu un nebijušu.

Balstoties uz Pasaules Tūrisma organizācijas datiem, piedāvājam uzzināt, kuri ir apmeklētākie tūrisma objekti un apskates vietas visā pasaulē.

ASV – 59,7 miljoni tūristu 2010.gadā. Apmeklētākās vietas: Vašingtona, Nebraska, Ketchikan.

ASV Lasīt visu rakstu →

Robotu Olimpiskās spēles Ķīnā

Kā ziņo BBC News, Ķīnas ziemeļos norisinājās sacensības, kur savā starpā roboti sacentušies mākslā staigāt, skriet, dejot – kopā 17 dažādās diciplīnās.

3D ielu māksla Ķīnā

Kā ziņo Daily Mail, Ķīnā izveidota īpaša iela, pa kuru dodoties pastaigā, iespējams nokļūt pavisam citā realitātē.

Lai arī izklaides komplekss ir tikai tapšanas stadijā, tas jau paspējis piesaistīt lielu apmeklētāju skaitu. 3D iepirkšanās iela atrodas Nantong pilsētā, Jiangsu provincē, kāda iepirkšanās centra vidū!

Lasīt visu rakstu →

Luksusa klases auto modeļi Ķīnas elitei

The Wall Street Journal informē par Pekinas auto šovu, kurā bija apskatāmi gan hibrīdauto un elektriskie auto, kas paredzēti Ķīnas masu tirgum, gan luksusa klases automašīnas Ķīnas elitei. Jaunāko auto modeļi bija izvietoti 200 tūkstošu kvadrātmetru lielā izstāžu zālē.

Ķīnas automobiļu tirgus pagājušajā gadā kļuva par lielāko tirgu pēc pārdoto transportlīdzekļu apjoma un tika pārdoti aptuveni 13 miljoni automašīnu. Šī gada pirmajos trijos mēnešos pārdoto automašīnu pieaugums bija 80%.

Lasīt visu rakstu →

1

10 fakti, ko tu nezini par Ķīnu

Oddee.com apkopojis 10 interesantus faktus par Ķīnu:

  • Ķīnā nāvessods tiek izpildīts gandrīz 3 reizes lielākam cilvēku skaitam nekā visā pārējā pasaulē kopumā. Oficiāli 2008.gadā nāvessods tika piespriests 1718 cilvēkiem, bet daži analītiķi uzskata, ka īstenībā tie varētu būt apmēram 6000 cilvēki. Precīzi dati nav pieejami, jo tas esot valsts noslēpums.
  • Ķīnā ir vairāk kristiešu nekā Itālijā. Šī valsts varētu kļūt par lielāko kristiešu kopienu visā pasaulē. Ķīnā mazuļiem tika doti vārdi par godu Pekinas olimpiskajām spēlēm.

Apzaļumotas ēkas

Ķīnā tiks uzbūvēta pavisam neordināra ēka. Nesen arhitektu birojs MAD Architects publiskoja savu jauno projektu – debesskrāpī tiks izvietotu ne tikai biroji un dzīvojamie apartamentu, bet arī mākslīgais rezervāts. Debesskrāpis „Pilsētas mežs” tiks būvēts pilsētas Chongqing centrā, un tam būs 70 stāvi ar iregulāru formu.

Pilsētas mežs

Ēkas logi būs iestikloti no grīdas līdz griestiem, paverot elpu aizraujošo skatu uz pilsētu. Debesskrāpja iekšienē tiks ierīkoti dārzi, zaļas atpūtas zonas un uzbūvēti baseini. Dažos stāvos būs tikai apzaļumota atklāta ainava bez biroja telpām.

Lasīt visu rakstu →