Atslēga vārds: "fakti"

11 dīvaini un interesanti fakti par Kinoakadēmijas balvu „Oskars”

Kopš pašiem pirmsākumiem 1929.gadā, Kinoakadēmijas balva un tās ikoniskā Oskara statuja kļuvušas par augstākās izcilības zīmolu, ko alkst saņemt aktieri un filmu veidotāji.

Tiesa, dažkārt apbalvoto nomināciju spožums tiek aizēnots ar sabiedrības pretenzijām, tomēr pasākums joprojām piesaista starptautisku uzmanību un ir paspējis izdalīt 2809 Oskarus 1853 cilvēkiem 83 ceremonijās. Lasīt visu rakstu →

Interesanti fakti pasaules vēsturē

Pasaules vēsturē ir neskaitāmi fakti par notikumiem un dienām, kad kaut kas notika pirmo reizi. Piedāvājam iepazīties ar vienu no šiem faktiem, sauktiem par “historical firsts”.

Kodolieroču bieds un bīstamība ir zināma visiem, tomēr diez vai kāds nojauš, kurš ir pārdzīvojis atomuzbrukumus.

Tsutomu Yamaguchi

Otrā pasaules kara noslēgumā 1945.gadā ASV raidīja divas atombumbas uz Japānas pilsētām Hirošimu un Nagasaki. Pirmā bumba piezemējās 1945.gada 6.augustā, bet otrā sasniedza mērķi pēc trīs dienām. Šie notikumi ir arī vienīgie gadījumi, kad karā tika izmantotas atombumbas. Šo divu līdz četru mēnešu bombardēšanas rezultātā bojā gāja 90 000-166 000 cilvēki Hirosimā un 60 000-80 000 cilvēku Nagasaki apkaimē.

Lasīt visu rakstu →

Pārsteidzoši fakti, kas jāzina pirms bildināšanas

Nespēj beigt domāt par to, kā bildināt savu vienīgo? Ja esi noraizējies par ceļos mešanos un bildinājuma izteikšanu, tad šī pētījuma rezultāti, iespējams, Tev palīdzēs sakārtot domas…

Bildināšanas fakti

Pētījuma ietvaros tika aptaujātas 10 000 esošās un topošās līgavas, kā arī 1000 saderinājušos vīriešu, uzzinot pat vissīkākās nianses par saderināšanās procesu.

Lasīt visu rakstu →

15 pārsteidzoši fakti par sporta vingrinājumiem

Kas kopīgs tumšajai šokolādei, vidusskolas pabeigšanai un ikdienišķajai piektdienai? Spriežot pēc pētījumiem, šīs lietas uzlabo mūsu treniņus. Thedailybeast.com atklāj noslēpumus veiksmīgākiem sporta vingrinājumiem.

Sporta vingrinājums

1) Cilvēkiem, kuri sporto ir par 14% zemāka pāragra mirstība nekā tiem, kuri nesporto. Pētījumos atklājas, ka tie, kuri dienā sporto vismaz 15 minūtes, ir ar mazāku risku nomirt no vēža, pie tam, sportojot vairāk, arī risks samazinās.

Lasīt visu rakstu →

Interesanti fakti par pazīstamiem plakātiem

Plakāti zināmi jau simtiem gadu – tie pielietoti gan produktu noieta viecināšanai, gan lai prezentētu filmu zvaigznes vai pat aktualizētu patriotismu. Pēdējā laikā tie kļuvuši par mākslas formu, atgādinot par vēsturiskām un populārām fotogrāfijām un attēliem.

Pusdienas augstceltnes 69. stāvā

Kā piemērs redzams šis attēls, kurš patiesībā ir itin reāls un attēlo 11 darbiniekus, pusdienojam kādas augstceltnes 69. stāvā.

Lasīt visu rakstu →

1

10 fakti, ko tu nezini par Ķīnu

Oddee.com apkopojis 10 interesantus faktus par Ķīnu:

  • Ķīnā nāvessods tiek izpildīts gandrīz 3 reizes lielākam cilvēku skaitam nekā visā pārējā pasaulē kopumā. Oficiāli 2008.gadā nāvessods tika piespriests 1718 cilvēkiem, bet daži analītiķi uzskata, ka īstenībā tie varētu būt apmēram 6000 cilvēki. Precīzi dati nav pieejami, jo tas esot valsts noslēpums.
  • Ķīnā ir vairāk kristiešu nekā Itālijā. Šī valsts varētu kļūt par lielāko kristiešu kopienu visā pasaulē. Ķīnā mazuļiem tika doti vārdi par godu Pekinas olimpiskajām spēlēm.

Ko jūs vēl nezinājāt par randiņiem…

Pavasaris vairs nav aiz kalniem, tāpēc piedāvājam pāris interesantus faktus par randiņiem un attiecībām.

  • Esat nobažījies par tērpa izvēli pirmajam randiņam? Pētījumi rāda, ka sievietes dod priekšroku vīriešiem, kas tērpti zilas krāsas apģērbā.
  • Četri no desmit dienesta romāniem izvēršas laulības dzīvē. Tāpēc – uz priekšu.