Atslēga vārds: "ceļošana"

50 brīnišķīgi iemesli, kāpēc ceļot

Vai esat kādreiz jutis, ka lietas, kuras agrāk jūs aizrāva, pēc kāda laika kļūst pavisam ikdienišķas? Tā var gadīties arī ar ceļojumiem, ja atrodaties tajā ilgāku laiku, tie ir ļoti bieži vai arī darāt to pienākuma pēc (piemēram, darba komandējumi). Lietas, kas agrāk jums lika izbrīnā ieplest acis, tagad tiek aizstātas ar kārtējo garlaicīgo muzeja apmeklējumu vai skriešanu no vienas lidostas uz otru.

Rīna Ganga, domājot par lietām, kas patiesībā ir gluži jaukas, taču ikdienas steigā nepamanītas, izveidojusi listi ar 50 brīnišķīgām lietām, kas rada prieku ceļojumos:

  1. Būt pirmajam, kuru aicina Lasīt visu rakstu →

Brīnumaini dabas fenomeni

Daba vienmēr ir bijusi pārsteidzoša, bet dažreiz tā rada pavisam brīnumainas un neierastas lietas. Lonely Planet apkopojis vairākus dabas fenomenus vienkopus, savukārt mēs piedāvājam iepazīties ar dažiem no tiem.

Katatumbo zibens, Venecuēla

Katatumbo zibens, Venecuēla

Katatumbo zibens ir savāda un unikāla dabas parādība, kas veidojas Katatumbo ezera un upes ietekā. Šī parādība sastāv no bieži mirgojoša zibens bez pērkona dārdiem – dīvaina, klusa elektriskā vētra, ko dēvē par Katatumbo zibeni. Tas var būt ļoti stiprs un nemainīgs un minūtē nozipsnīt līdz pat 150-200 reizēm, šo parādību ir iespējams novērot naktīs un tas ir pasaulē lielākais ozona vienojošais ģenerators. Ir radušās dažādas hipotēzes, lai izskaidrotu šo unikālo zibens veidu, bet teorija ir tāda, ka tas veidojās Andu kalnu aukstajiem vējiem saskaroties ar ezera karsto un mitro gaisu, kas veido gaisa daļiņu jonizāciju. Negaiss ir vērojams vidēji 150 naktis gadā un visspēcīgākais tas ir tad, kad ir augsts mitruma līmenis.

Lasīt visu rakstu →

5 vismazāk apdzīvotās vietas pasaulē

National Geographic vienkopus ir apkopojis visretāk apdzīvoto vietu topu. Piedāvājam iepazīties ar dažām no šī vientuļajām, bet arī bieži vien fascinējošajām vietām.

Grenlande

Grenlande

Dānijas sala, kas atrodas aiz Ziemeļu polārā loka, ir nosegta ar pasaulē lielāko ledus slāni. Tāpēc nav pārsteidzoši, ka tās 58 000 iedzīvotāji ir pārsvarā izvietojušies gar krastu. Tomēr, tūristi ir sākuši meklēt vismazāk apdzīvotās vietas uz zemeslodes un Grenlande ir iecienīts galamērķis. Džonatans Turtelots (Jonathan Tourtellot), National Geographic Society Center for Sustainable Destinations dibinātājs sacīja, ka Grenlande galvenokārt piesaista divu veida ceļotājus: „Vieni ir ekspedīciju kruīzu kuģi un otri – lidojuma ekskursijas uz atsevišķām Grenlandes vietām. Te nav daudz ceļu, tāpēc ir jāpārvietojas pa gaisu vai pa ūdeni.”

Lasīt visu rakstu →

Pilsētas, kuras apmeklēt 2012. gadā

Pēc plašiem pētījumiem un sīvām debatēm Lonely Planet ir nonācis pie slēdziena, kuras ir viņu iemīļotākās pilsētas 2012.gadam. Sarakstam ir pievienojušās gan jaunas pilsētas, gan tādas, kas varētu izraisīt Jūsu izbrīnu. Katrā no šīm pilsētām ir kas īpašs un 2012. gadā, katra no tām sevi parādīs ar jauniem pasākumiem, festivāliem un citiem notikumiem. Šeit jūs variet apskatīt, kuras pilsētas Lonely Planet uzskata par apmeklēšanas vērtām 2012. gadā.

Kadica

Kadica

Kadica izskatās pēc vecās, mierīgās Spānijas, piepildīta ar veciem vīriem, kuri pārvietojas pa kafejnīcu pilniem laukumiem. Šajā pilsētā notiek viens no lielākajiem Spānijas karnevāliem – uzdzīve 10 dienu garumā ar dziedāšanu, dejošanu un vīna baudīšanu. Šis karnevāls saprātīgajiem spāņiem ir īsts pārbaudījums, jo karnevāla laikā, kurš notiek februārī, dažādas cilvēku grupiņas, nēsājot neona krāsas parūkas un lūpu krāsu, izrāda satīriskas parodijas. Kadica nu jau tiek saukta par Ibero, kas ir Amerikas kultūras galvaspilsēta. Tā ir pirmā reize, kad šādu godu saņem kāda Eiropas pilsēta.

Lasīt visu rakstu →

Slavenākie tūristu galamērķi

Par spīti šī brīža pasaules ekonomiskajai situācijai, vai, iespējams, tieši tās dēļ, cilvēki vēljoprojām nav aizmirsuši palutināt sevi un doties atpūtā. 2010.gadā 940 miljoni cilvēku šķērsoja robežas visā pasaulē, lai dotos atpūsties un pieredzētu ko jaunu un nebijušu.

Balstoties uz Pasaules Tūrisma organizācijas datiem, piedāvājam uzzināt, kuri ir apmeklētākie tūrisma objekti un apskates vietas visā pasaulē.

ASV – 59,7 miljoni tūristu 2010.gadā. Apmeklētākās vietas: Vašingtona, Nebraska, Ketchikan.

ASV Lasīt visu rakstu →

Kāds ir Tavs lidmašīnas stiliņš?

Lidošana jau no laika gala bieži tiek asociēta ar īpašu stilu – stjuartes apģērbs ir tas, kas daudzas kompānijas atšķir vienu no otras. Tomēr ne tikai sjuartēm lidojuma laikā ir īpašs stils – arī pasažieri ir klasificējami pēc to apģērba, kādā viņi jūtas visērtāk lidojuma laikā. Lonelyplanet.com palīdzēs Tev atrast Tavu lidmašīnas pasažiera tipu.

lidmašīna

1. Piedzīvojumu meklētājs

Tev mugurā ir ērtas, platas bikses, draudzības rokassprādzes, t.s. flip-flops, vestveidīgs krekls. Tu atgriezies no Taizemes un esi nolēmis daļu no turienes atvest sev līdzi mājās – lai arī vietā, uz kuru Tu dodies (mājas) ir iestājies vējains un auksts rudens, Tu vēl aizvien esi sandalēs un starp pirkstiem ir Taizemes pludmales smiltiņas.

Lasīt visu rakstu →

Pasakainās Eiropas pilis

Eiropa var lepoties ar, iespējams, visskaistākajām un iespaidīgākajām pilīm pasaulē, kuras bieži vien atgādina bildi no kādas pasaku grāmatas par princi un princesi dzīvojam laimīgi mūžīgi mūžos. Lonelyplanet.com piedāvā aplūkot skaistākās pasaku pilis.

1. Prāgas pils, Čehija

Prāgas pils, Čehija

“Pražský hrad” pils ir kompakti nocietināta sava veida pilsēta ar katedrāli, pilīm, ielām un mājam. 9.gadsimta nocietinājumi, kas sajaukušies ar romānikas, gotikas, baroka un renesanses detaļām, ir patiesa bauda Prāgas ciemiņu vai iedzīvotāju acīm. Vēl labāk par atrašanos pašā pils iekšpusē ir pils ārpuses skats uz augšu.

Lasīt visu rakstu →