Atslēga vārds: "3D televīzija"

Pasaulē pirmā virszemes 3D televīzija Itālijā

Kopš šī gada janvāra pirmie virszemes 3D televīzijas pakalpojumus (3VOD) saņem itāļi, vēsta Wsj.com. Virszemes 3D televīzijas pakalpojumu sniedzējs ir Itālijas TV pārraides grupa Mediaset. 3VOD saviem abonentiem ļauj izvēlēties 3D filmas no aptuveni 50 piedāvātajām. Iepriekš 3D TV bija pieejams tikai plašai maksas frekvenču joslai uz satelīta un kabeļa platformām.

Pasaulē pirmā virszemes 3D televīzija

Šāda 3D TV servisa attīstība ir būtiska ikvienam, dodot iespēju baudīt augstākās kvalitātes izklaidi savās mājās.

Trīsdimensiju televizori

Ir vairāki veidi, kā attēlu padarīt trīsdimensionālu, no kuriem divi sniedz iespēju video skatīties arī bez 3D brillēm. Līdz šim ļoti veiksmīgas 3D bez-briļļu produktu līnijā bijušas maza izmēra ierīces, piemēram, telefoni un datoru monitori, taču LG izaicinājums bija radīt lieliskas kvalitātes 3D televizorus, kam brilles nav nepieciešamas.

Televizoru ražotāji atklājuši divas tehnoloģijas, kas mums neliek vilkt slepeno aģentu cienīgās brilles. Parallax barrier tehnoloģija ir īpaša materiāla pārklājums televizora ekrānam un kā izrādās, tas katrai cilvēka acij raida atšķirīgu signālu, kas kopā veido šo trīsdimensionālo attēlu. Tomēr ne visiem skatītājiem varētu šķist ērti, ka šāds televizors liek atrasties vienā punktā, lai 3D attēlu saskatītu. Tādēļ LG speciālisti izveidojuši dārgāku, tomēr vēl pilnīgāku – Lenticular – tehnoloģiju, kur ekrāns veidots no vairākām paralēlām lēcām, – tas ļauj skatīties video no dažādiem leņķiem un izbaudīt trīsdimensiju efektu, bez īpašajām brillēm.

Lasīt visu rakstu →

Manchester United pret Chelsea 3D televīzijā

Guardian ziņo, ka britu satelītoperators BSkyB saviem klientiem piedāvā iespēju 3D satelīttelevīzijā noskatīties futbola spēli, kas starp Manchester United un Chelsea notiks šī gada 3.aprīlī. BSkyB domā, ka tūkstošiem Lielbritānijas un Īrijas bāru vēlēsies iegādāties BSkyB piedāvāto TV paketi, tāpēc plāno bez šīs spēles 3D formātā pārraidīt vēl piecas spēles līdz Anglijas futbola Premjerlīgas beigām 9.maijā.