LG Electronics: 50 televizoru vēstures gadi – no melnbaltā ekrāna līdz OLED diodēm

LG ir globāls celmlauzis televizoru nozarē. 1966. gadā LG bija pirmais uzņēmums, kas Korejas tirgū ieviesa turpat ražotus televizorus. Pagājušajā gadā LG tirdzniecībā laida pasaulē pirmo ar HDR savietojamo 4K OLED televizoru un flagmani LG SIGNATURE OLED.

Nozīmīgākie notikumi televizoru ražošanā

Kopš pirmā korejiešu televizora – vienkāršas 19 collu ierīces ar melnbaltu ekrānu (VD-191) – uzprojektēšanas un uzbūvēšanas tehnoloģijas ir ļoti attīstījušās. Pirmos lielizmēra televizorus sāka ražot tieši LG. Ar 55 collu Full HD LCD televizoru (55LP10D) LG pārkāpa 50 collu ekrāna izmēra robežu un tādējādi 2004. gadā laida klajā tolaik pasaulē lielāko televizoru. Tajā pašā gadā LG vēlreiz pārkāpa robežas ar 71 collas Full HD PDP televizoru. 2011. gadā tika izlaists pasaulē pirmais 84 collu Ultra HD televizors, savukārt šā gada sākumā – 98 collu 8K televizors (98UH98) ar HDR attēla kvalitāti.

 

LG OLED televizori kā revolūcija globālajā premium televizoru tirgū

OLED televizori no pārējām televizoru tehnoloģijām atšķiras ar spēju deaktivizēt atsevišķus pikseļus. Tādējādi attēls ir dzidrāks, melnā krāsa ir izteiktāka, pārējās krāsas – bagātīgākas, ar satriecošu kontrastu. Pateicoties dziļajai melnajai krāsai, citas krāsas izskatās daudz izteiksmīgākas un dzīvīgākas, bet gaišās zonas ir daudzkrāsainākas. 10 bitu datošanas jauda ļauj LG OLED televizoriem attēlot miljardu krāsu vissmalkākajās niansēs un gradācijā. Pateicoties nākamās paaudzes signāla pārraides tehnoloģijas BT2020 atbalstam, LG OLED televizori būs izmantojami arī nākotnē. 2012. gada Patērētāju elektronikas izstādē (CES) prezentējot pilnu OLED televizoru klāstu, LG guva vispasaules atzinību. 2013. gadā klajā tika laists pirmais 55 collu OLED televizors, bet 2014. gadā LG prezentēja pirmo 4K OLED televizoru. Pagājušajā gadā LG prezentēja pasaulē pirmo ar HDR savietojamo 4K OLED televizoru, kam sekoja flagmanis LG SIGNATURE OLED televizors.

 

LG kā līderis pasaules premium televizoru tirgū

Kopš pirmā Korejā ražotā televizora laišanas klajā Korejas elektronikas nozare ir sasniegusi pavisam citu līmeni. Mūsdienās daudzas no novatoriskajām LG tehnoloģijām ir atrodamas mājsaimniecībās visā pasaulē. Jau šobrīd LG ar OLED televizoriem ir nodrošinājis sev vadošo pozīciju pasaules premium televizoru tirgū, bet prognozes nākamajiem 50 gadiem ir vēl labākas nekā pirmajam pusgadsimtam. Pagājušajā gadā LG pārkāpa 500 miljonā pārdotā televizora slieksni kopš pirmā televizora laišanas tirdzniecībā. Ja ņem vērā, ka 1966. gadā tika saražoti tikai 9050 televizori, LG televizoru pārdošanas apjoma pieaugums ir milzīgs.