Vai sporta notikumu skatīšanās ir aizraujošāka televizorā vai klātienē?

2016.gada vasara ir pārpildīta ar aizraujošiem pasaules mēroga sporta notikumiem, sākot ar Eiropas čempionātu futbolā un beidzot ar Olimpiskajām spēlēm, kas notiks Riodežaneiro. Sporta līdzjutējam nav labākas vietas, kur patiesi izbaudīt nozīmīgu spēli, kā stadionā – tā ir īpaša sajūta atrasties pūlī, dziedāt dziesmas, skandēt saukļus un dalīties šajā brīdī ar citiem. Šo atmosfēru principā nekas nespēj pārspēt. Lai arī ne visi var nokļūt stadionā, tas nenozīmē, ka ir zaudēta iespēja izbaudīt neatkārtojamo sporta notikumu atmosfēru. Patiesībā skatīšanās mājās sniedz vairākas privilēģijas, kā arī vairākus sporta veidus ir labāk skatīties televizorā nekā klātienē.

2016_UH95

Redzēt vairāk

Nereti sporta notikumu vērošana klātienē ir apgrūtinoša, it sevišķi, ja sēdvieta atrodas tādā leņķī no kura ir grūti saskatīt, kas notiek uz laukuma. Tomēr dažreiz, vērojot tos uz mūsdienu televizoriem, ir iespējams notvert sporta notikumu reālo atmosfēru krietni labākā skatīšanās leņķi nekā stadionā. Regulāri atkārtojumi, pietuvināti kadri, palēninājumi – skatoties notikumus klātienē šos elementus nav iespējams izbaudīt. Patiesībā liela daļa cilvēku vēlāk televizorā noskatās sporta pasākuma spilgtākos brīžus, lai arī viņi iepriekš redzējuši visu spēli klātienē. Moderni televizoru ekrāni nodrošina skatītājiem iespēju detalizēti vērot un baudīt savus iecienītākos sporta notikumus.

Televizora attēla kvalitātes nākotne ir balstīta uz OLED tehnoloģiju. Pretēji pat vismodernākajiem LCD televizoriem katrs pikselis OLED 4K ekrānā spēj radīt pats savu gaismas līmeni, nodrošinot kontrasta līmeni, kas pārsniedz pat labāko plazmas televizoru nodrošināto kvalitāti. OLED tehnoloģija piedāvā arī satriecoši skaistas krāsas un nerada tā dēvēto „netīrā ekrāna” izplūšanas efektu, kas saistīts ar atsevišķām LCD televizoru fona apgaismojuma sistēmām, kad tiek demonstrēti kameru panorāmas skati, kas parasti novērojami sporta pārraidēs. Turklāt pastāv mazāka iespēja redzēt tāda veida kustību izplūšanu ātri kustīgiem objektiem, ko rada salīdzinoši lēnais LCD kristālu reakcijas laiks, padarot OLED par ideāli piemērotu televizoru gan sportam, gan filmām.

 

Iegrimt detaļās

Cilvēkam, skatoties televizoru, ir krietni labāka izpratne par to, kas notiek kopumā, nekā līdzjutējam, kurš stāv ceļa malā, gaidot tās aizraujošās 15 sekundes, kad riteņbraucējs pabrauc viņam garām. Televīzijas pārraide papildina skatīšanās pieredzi ar komentētāju ieskatu, dažādiem sportistu apskatiem, tiešā ētera rezultātiem un salīdzinājumiem – tas viss sniedz skatītājiem skaidru izpratni par to, kas patiesībā norisinās. Bez televīzijas kameras iespējām, kas nodrošina burtiski pietuvinātu katru sportista pozu, mēs, iespējams, nevarētu pilnībā novērtēt, cik meistarīgi tika gūti vārti vai pat droši zināt, kurš tad patiesībā uzvarēja, kamēr uz tablo neparādās rezultāti.

Papildu krietni detalizētākai pārraidei, modernie televizori ļauj lietotājiem straumēt informāciju no iecienītākās sporta aplikācijas un interneta vietnes. Smart TV sistēma nodrošina iespēju piekļūt iecienītākajam trešās puses saturam, lai papildinātu galveno pārraidi ar visiem statistikas datiem un fona informāciju, kas viņiem nepieciešama.

 

Stadiona pieredzes atdarināšana

Kopumā nekas nav pielīdzināms spēles vērošanai klātienē, taču tai arī ir atsevišķi trūkumi – cietas, plastmasas sēdvietas ar ierobežotu vietu kājām, blakussēdētāji, kurus jūs nevarat izvēlēties, neprognozējami laikapstākļi, garas rindas pēc ēdiena un pie labierīcībām, nereti problēmas ar telefonu tīkla pārklājumu, lai aplūkotu, par ko visi runā internetā, vairākas stundas, lai iekļūtu un izkļūtu no stadiona, kā arī aizrautīgi līdzjutēji, kuri uzmundrinot savu komandu vai iebiedējot pretiniekus, var sasniegt tādu decibelu skaļumu, kas pielīdzināms reaktīvo lidmašīnu dzinēju skaļumam. Mūsdienu televizori ar satriecošu attēla un skaņas kvalitāti sniedz skatītājiem iespēju iegrimt stadiona atmosfērā, paliekot sava mājokļa komfortā. LG bezvadu skaļruņu sistēmas un Surround skaņas sistēmas nodrošina padziļinātu audio pieredzi, kas sniedz līdzjutējiem satraukumu savās sēdvietās, jūtot līdzi savai komandai.

 

Sporta veidi, kas labāk izskatās televizoros

Kopumā jebkuram sporta veidam, kur vairākas perspektīvas sniedz labāku priekšstatu par to, kas notiek spēlē, televizori var garantēt priekšrocības, piemēram,:

  • Visa veida ātrumsacīkstes – riteņbraukšana, autosports, kalnu slēpošana, peldēšana, biatlons un citi. Kurš gan būs priecīgs redzēt savu iecienīto sportistu burtiski tikai uz dažām sekundēm.
  • Golfs – skatoties dzīvē, līdzjutēji bieži vien saskaras ar sajūtām, ka tiek palaista garām kopaina, tādējādi laižot garām arī spēles gaitu.
  • Futbols – nespēja būt tuvu pašai spēlei un dažādi neveiksmīgi skatīšanās leņķi bieži vien liedz skatītājiem ieraudzīt svarīgas detaļas. Neskatoties uz to, pūļa enerģija noteikti var kompensēt atsevišķu detaļu zudumu.
  • Mākslinieciskie sporta veidi – sinhronā peldēšana un daiļlēkšana, ritmiskā vingrošana, daiļslidošana un citi. Detalizēts televizora ekrāna tuvplāns ļauj skatītājam labāk novērtēt to detaļu skaistumu, kas ir svarīgas mākslinieciskajiem sporta veidiem.