NASA kosmosa skafandriem tiks izmantotas LG ražotas baterijas

Dienvidkorejas vadošā ķīmisko materiālu kompānija LG Chem piegādās litija jonu baterijas ASV Nacionālās Aeronautikas un kosmosa pārvaldes (NASA) kosmonauta skafandriem, tā ielaužoties globālajā tirgū. Šāda veida piedāvājums ir pirmais no Korejas puses.

921211_581230568564625_432769107_o1

LG Chem 17.jūlijā paziņoja, ka nesen parakstīta vienošanās ar NASA par litiju jonu bateriju piegādi, lai varētu turpināt veikt kosmosa izpēti. Saskaņā ar vienošanos, LG produktu NASA sāks piegādāt gada otrajā pusē. Akumulatori tiks izmantoti enerģijas piegādei skafandros. LG pārstāvis atzīst:“Produktam ir nozīmīga loma kosmonauta tērpā, jo tā nodrošina skābekļa piegādi, iedarbina sakaru iekārtas, kā arī mēra radiācijas ietekmi.”

Jaunajām baterijām ir piecas reizes ilgāks kalpošanas ilgums un konkurēstpējīga cena ar citiem produktiem, kas tiek izmantoti aviācijas, kosmiskās aviācijas un militārās nozarēs. Saistībā ar augsto cenu un īso kalpošanas ilgumu, NASA nesen nolēma spert soli un nomainīt sudarba-cinka baterijas un litija-jonu baterijām.

LG Chem patentētā “stabilitātes sensors” (stability reinforced separator (SRS)) ļauj veikt testu, vienlaikus pierādot izcilu veikstpēju un stabilitāti. Tehnoloģija palīdz palielināt stabilitāti litija-jonu akumulatoros, kā arī nodrošina termisko un mehānisko izturību, lai novērtu iekšējo īssavienojumu.