LG Innotel atklāj Flexible Textile spiediena sensorus

LG Innotek paziņoja par jaunu koncepciju tekstila spiediena sensoriem. Atšķirībā no citiem, šie sensori uztver spiedienu ar visu virsmu un pielāgojas reljefam. Spiediena sensori var izmērīt ārējo spēku līmeni. Tie tiek izvietoti medicīnas iekārtās un automašīnās, lai novērtētu un analizētu spiediena rādītājus.

2016062914125588

Esošie sensori ir monētas formā un izgatavoti no PCB substrātiem vai PET plēvēm, kas ietekmē to darbību amplitūdu. Tas radīja problēmas vienmērīgi izmērīt spiedienu lielam laukumam. Tas pat radīja kairinājumu vietās, kur sensors saskārās ar ķermeni.

LG Innotek sensori ir veidoti no ļoti elastīga poliuretāna materiāla, kas perfekti pielāgojas ķermeņa formai. Tas piefiksē spiediena radītās izmaiņas. Uzņēmums ir iesniedzis 13 patentus Dienvidkorejā saistībā ar šo tehnoloģiju un nodrošinājis konkrētā produkta masveida ražošanu jau šajā gadā.

Izstrādātie sensori ir piemēroti tādiem tekstilizstrādājumiem kā cimdi un krēsli, kad nonāk tiešā saskarsmē ar cilvēka ķermeni. Šie sensori ļauj izmantot iegūto informāciju, lai ieviestu jaunas funkcijas un attīstītu tādas nozares kā veselības aprūpe un autobūve.

Veselības aprūpes jomās sensors palīdz uzlabot telemedicīnas precizitāti. Kad pacients valkā izstrādāto ierīci vai kustas pa paklāju, kas ietver šos sensorus, tas var noteikt ķermeņa balansu un darbības veidus. Iegūtā informācija nekavējoties tiek nosūtīta uz medicīnas iestādi.

Ja sensori tiek izmantoti sporta ierīcēs, persona iegūst daudz detalizētāku un plašāku informāciju par veiktajām aktivitātēm. Piemēram, sensors sajūt spiedienu, kas tiek izdarīts uz rokām golfa spēles laikā, tāpat kā roku novietojumu. Tas nosūta informāciju uz viedtālruni, lai palīdzētu noteikt un atklāt pareizo tvērienu. Šo sensorus var pievienot arī pie auto, lai sekotu līdzi drošībai un ērtības līmenim. Sensors nosaka Tavu stāju, ķermeņa tipu un svaru, lai automātiski koriģētu sēdekļa vai drošības spilvenu pozīciju.
Ja sensors tiek pievienots krēslam, tas mēra izdarīto spiedienu uz sēdekļa un nosūta datus uz viedtālruni. Iegūtā informācija var tikt izmantota, lai koriģētu stāju un analizētu ikdienas rutīnu.

Kompānija ir izstrādājusi īpašu poliuretāna materiālu, kas ir jūtīgs pret spiediena svārstībām un tam piemīt liela elastība un to ir viegli ievietot starp elektroniskām šķiedrām. Kad ārējie spēki iedarbojas uz sensoru, elektrības šķiedras piefiksē deformāciju, lai noteiktu spiediena apjomu.

Produkts ir ļoti izturīgs dažādās vidēs. Tas parasti strādā vairāk nekā 240 stundas no 40 grādiem zem nulles līdz 80 grādiem virs nulles. Sensors funkcionē pat brīžos, ja vidēja svara vīrietis, aptuveni 70 kg, apsēžas uz sensora pat 100 000 reizes.

LG Innotek R&D centra vadītājs Changhwan Kim izsakās: “Mēs centāmies attālināties no vecās metodes un ieviest jaunas. Mēs turpināsim attīstīt materiālu un to sastāvdaļas dažādās jomās, lai varētu nodrošināt klientam jaunu pieredzi.”