LG demonstrē nepārspējamās OLED televizoru HDR iespējas

SES Industry Days konferencē Luksemburgā LG Electronics (LG) sadarbībā ar British Broadcasting Corporation (BBC) un satelītu komunikāciju operatoru SES S.A. demonstrēja HDR pārraides tehnoloģijas priekšrocības.

LG SES INDUSTRY DAY

Kvalitatīvākais augsta dinamiskā diapazona (HDR) saturs tika pārraidīts uz LG jaunākās paaudzes OLED televizoru ar tiešsaistes satelīta pārraidi, izmantojot atpakaļsaderīgu HLG (hybrid log gamma) tehnoloģiju. HLG paplašina standarta dinamiskā diapazonā (SDR) darbojošos Full HD televizoru kontrasta attiecību un krāsu reprodukciju. LG un BBC nodrošinātā HDR pārraides demonstrācijā tika izmantots SES Astra satelītu tīkls.

HDR formāts ir šī brīža nozares standarts, ko ieviesušas pasaulē vadošās raidorganizācijas, kinostudijas un tādi patēriņa elektronikas preču ražotāji kā HDR10 un Dolby Vision. OLED pikseļu aptumšošanas tehnoloģija uzlabo HDR iespējas. Pretēji LCD ekrāniem, kur LED aizmugurējais izgaismojums aptumšo visas ekrāna sekcijas, katrs pikselis OLED panelī var ieslēgties un izslēgties patstāvīgi. Tādējādi OLED televizori rada izteiksmīgas un dzīvas krāsas, kā arī ēnu detaļas pat tad, kad spoži objekti atrodas tieši blakus dziļiem, tumšiem laukumiem. Šī spēja nodrošina, ka attēli tiek atainoti ideāli melnā tonī, kā arī dzīvās krāsās, padarot OLED televizorus par lieliski piemērotiem HDR saturam.

HLG tehnoloģiju izstrādājuši BBC un NHK, lai nodrošinātu HDR satura uzlabotu pārraidi. Izmantojot vienotas sadales bitu plūsmu, BBC novatoriskās HDR HLG tehnoloģijas elastība padara to par lielisku kandidātu plašākai izmantošanai, kamēr SES jaunais HDR pārbaudes kanāls ļauj nozares partneriem pārbaudīt jauno ekrāna standartu un satura klāstu. Aplūkojot to uz LG OLED televizoriem, HDR HLG saturs šķiet krietni reālāks, tas nodrošina dziļākas krāsas un izteiktākus melnos toņus. Kā pirmajiem plakano paneļu televizoriem ar bezgalīgu kontrastu attiecību, kas neizmanto fona apgaismojuma paneļus, LG OLED televizoriem nav konkurentu HDR satura attēlošanā.

„LG jau vairākas desmitgades atradies televizoru inovāciju priekšplānā,” norāda LG Home Entertainment Company prezidents un vadītājs Braiens Kvons. „Mēs esam apņēmušies atbalstīt mūsu partneru pūliņus, lai standartizētu HDR pārraides tehnoloģijas un padarītu modernas ekrānu tehnoloģijas vairāk pieejamas patērētājiem.”