LG un Intel izstrādā un testē 5G telemātikas tehnoloģiju nākamās paaudzes automašīnām

Pasaules Mobilajā kongresā, kas norisinājās Barselonā, par savu sadarbību paziņoja LG Electronics (LG) un Intel. Sadarbības mērķis ir attīstīt un testēt uz 5G balstītu telemātikas tehnoloģiju, kas tiks izmantota, lai attīstītu nākamās paaudzes bezvadu tehnoloģiju automašīnām. LG un Intel izmantos savu pētījumu un attīstības pieredzi, kā arī abu uzņēmumu vadības prasmes, lai sasniegtu mērķi – būt pirmajiem tirgū, kas piedāvā gatavus 5G risinājumus. LG ir pirmais uzņēmums, kas piedāvā patērētājiem telemātikas produktus, izmantojot LTE savienojumu vecāko 2G un 3G tīklu vietā.

LGE_INTEL_00-

5G telemātika piegādā datus 33 reizes ātrāk nekā 4G LTE, ar gaidāmu latentuma samazināšanos aptuveni par vienu desmitdaļu no patreizējā ātruma. Programmatūra var tikt atjaunota lielā ātrumā bezvadu režīmā (Overt The Air), bet video un citu multivides saturu būs iespēja ātri lejupielādēt ar automašīnas informācijas un izklaides sistēmu starpniecību.

Pateicoties V2X (Vehicle to Everything) tehnoloģijai, dramatiski samazinātais 5G latentums ir iespējams pat pie liela braukšanas ātruma. Komunikācija no transportlīdzekļa uz transportlīdzekli, no transportlīdzekļa uz infrastruktūru vai gājēju ar 5G palīdzību var novērst satiksmes negadījumus, veicinot drošāku braukšanas pieredzi.

Apvienojot savu spēcīgāko Mobilo Komunikācijas tehnoloģiju ar zināšanām no transportlīdzekļu detaļu nodaļas, LG spēra nozīmīgus soļus telemātikas līdera pozīcijas nostiprināšanā viedauto industrijā. LG ir ekskluzīvs transportlīdzekļu telemātikas piegādātājs. Īpaši nozīmīga ir GM 4G LTE OnStar telemātikas sistēma, kura palīdzēja LG iekarot augstākās pozīcijas automobiļu telemātikā. Pēc stratēģijas analītiķu (Strategy Analytics) datiem tirgus daļa 2013. Gadā bija 30.1 procents, 30.3 procenti 2014.gadā un 29.9 procenti 2015.gadā.

“Sadarbojoties ar Intel, mēs ceram izvirzīties līdera pozīcijā ar LG nākamās paaudzes 5G telemātikas produktiem” teica Kim Jin-yong, LG Electronics Transportlīdzekļu komponentu informācijas un izklaides biznesa nodaļas prezidents.

“LG ir svarīgs transportlīdzekļu detaļu/komponentu/aprīkojuma piegādātājs kopīgajā 5G telemātikas pētniecībā un izstrādē”, teica Aicha Evans, Intel Komunikācijas un Ierīču Grupas viceprezidente un galvenā vadītāja. “Mēs ticam, ka apvienojot LG un Intel pieredzi un kompetenci ar viedauto, sensoro sintēzi un padziļinātām zināšanām spēsim automašīnām piegādāt inovatīvo 5G tehnoloģiju. ”