LG G4 izstrādātāji atklāj viedtālruņa unikālā ādas dizaina priekšrocības

LG Electronics (LG) produktu plānošanas un dizaina komandas locekļi iepazīstināja ar LG G4 izstrādes procesu, kā arī izskaidroja kāpēc tika izlemts veidot tālruņa aizmugurējo vāciņu no ādas. Izstrādājot jaunu viedtālruni, fokusā bija ērta elegance, lielisks vizuālais atbalsts un uz cilvēku orientēta lietošanas pieredze. Sākot ar dizainu, kameru, ekrānu un beidzot ar lietotāju pieredzes (UX) funkcijām, šis ir visambiciozākais tālrunis, kādu LG jebkad ir radījis.

LG_G4_2

„Mēs vēlējāmies izstrādāt viedtālruni, kas var padarīt lietotājus laimīgākus, lietojot to aizvien biežāk,” norāda produktu plānošanas komandas locekļi Junseo Čoj un Jundzins Šins, kuri vadījuši LG premium viedtālruņa G4 izstrādi. „Lai to panāktu, mēs paši sevi pilnībā iztēlojāmies klientu vietā.”

„Lai arī viedtālruņi bieži vien ir mūsu ikdienas neatņemama sastāvdaļa, vairums no tiem ir auksti un cieti. Ādas izmantošana ienāca mums prātā, kad domājām par iespējām, kā tiem piešķirt cilvēcīgumu,” saka dizaina komandas vadītājs Junho Kims. G4 ādas aizmugures vāciņš ir viena no šī viedtālruņa visraksturīgākajām iezīmēm un viens no pirmajiem mēģinājumiem elektronikas ierīcēs izmantot ādu. Šāds lēmums pieņemts, lai nodrošinātu komfortablākas sajūtas, turot rokā telefonu, lai piešķirtu viedtālrunim „cilvēcīguma pieskārienu”. „Cilvēki neaizmirsīs ērto satvērienu, ja viņi kaut reiz rokā paturēs G4,” norāda Kims. „Jūs sapratīsiet, cik svešādi jūs jūtaties ar viedtālruņiem, kas izgatavoti no metāla vai stikla.” Vispirms cilvēki sajutīs ādas aizmugurējā vāciņa komfortu, bet vēlāk viņus fascinēs unikālās īpašības, kuras ar laiku uzņem āda, demonstrējot lietošanas pēdas. „Āda laika gaitā uzņem vairāk īpašību. Tā atstāj īpašnieka pēdas uz ierīces kā pirkstu nospiedumus.” Papildu āda tālrunim G4 piešķir arī īpašu smaržu, ko augsti novērtēja recenzenti visā pasaulē. Tādējādi G4 stimulē pat smaržas izjūtu, kā arī vizuālo un taustes izjūtas.

Tapšanas procesam bija nepieciešami vairāk nekā trīs gadi izpētes, pasaulē slaveni ādas paraugi vairāku desmitu miljonu vonu vērtībā un ilgstoši testēšanas procesi. Izaicinājums bija atrast ādu, kuru neietekmē mitrums un ūdens, bet kas vienlaikus laika gaitā uzņem unikālas īpašības. Lai atrastu labāku ādu, viedtālruņa izstrādes komanda pat viesojās ādas apstrādes rūpnīcā un apmeklēja veikalus Gagnamas rajonā, izpētot luksus kvalitātes ādas produktus. Rezultātā LG G4 korpuss ir pieejams ar roku izstrādātas īstās ādas apdarē sešās skaistās krāsās. Āda ir nokrāsota, izmantojot tradicionālus krāsošanas procesus ar dārzeņiem, kas ir videi draudzīga un to iespējams viegli pārstrādāt.

LG_G4_1

Viedtālruņu segmentā reti sastopamā F1.8 apertūras lēca apvienojumā ar 16MP kameru ir vēl viena būtiska G4 iezīme. Produktu izstrādātāju komanda turpināja novērst jebkuras kameras nepilnības no lietotāju skatu punkta, izstrādes periodā katru dienu uzņemot fotoattēlus. Viņi apkopoja visas tirgū pieejamās kameras un salīdzināja taustiņu un izvēļņu konfigurācijas, lai radītu viegli un ērti pārvaldāmu ierīci. Rezultātā G4 aprīkots ar 8 megapikseļu priekšējo kameru, kas ir lieliski piemērota sievietēm, kuras labprāt uzņem pašportretus, un F1.8 apertūru, lai uzņemtu gaišākas bildes pat tumšā vidē, balstoties uz veikto analīzi, ka cilvēki visbiežāk fotogrāfijas uzņem iekštelpās. „Mēs izstrādātāju vidū bijām bēdīgi slaveni, jo mēs turpinājām veikt atjauninājumus līdz pat pēdējai nedēļai pirms produkta nonākšanas tirgū,” norāda Čoj.

LG G4 viedtālrunis ir pieejams Latvijā no šī gada jūnija.

 LG G4 galvenās specifikācijas:

  • Displejs: 5.5-inch Quad HD IPS Quantum Display (2560 x 1440, 538ppi)
  • Čipkopa: Qualcomm Snapdragon™ 808 ar X10 LTE
  • Kamera: aizmugurējā – 16MP ar apertūras lēcu F1.8 / priekšējā ar F2.0 apertūras lēcu 8MP
  • Atmiņa: 32GB eMMC ROM, 3GB LPDDR3 RAM / microSD
  • Akumulators: 3,000mAh (izņemams)
  • Operētājsistēma: Android 5.1 Lollipop
  • Tīkls: 4G / LTE / HSPA+ 21 Mbps (3G)
  • Izmēri (G x P x B): 148.9 x 76.1 x 6.3 – 9.8 mm
  • Krāsas: Keramika – Balta/ Metāliski pelēka/ Spīdīgi zelta; Āda – Melna/Brūna/ Sarkana/
  • Citas funkcijas: Manual Mode / Gesture Interval Shot / Quick Show.