LG Display prezentē pie sienas “pielīmējamu” TV, kas ir plānāks par 1mm

LG ekrānu ražošanas uzņēmums LG Display šobrīd aktīvi strādā ar OLED displejiem, un pavisam nesen atklāja neticami plāna televizora konceptu.

lg-wallpaper-tv-1mm

Jaunais TV koncepts tika prezentēts preses konferencē, kas norisinājās LG izcelsmes valstī Korejā 19.maijā. 55-collu OLED ekrāns sver 1.9 kilogramus un tā biezums nesasniedz pat vienu milimetru. Pateicoties magnētiskajai apdarei televizora aizmugurē, tas ir viegli piestiprināms jeb “pielīmējams” pie sienas. Lai televizoru noņemtu no sienas, to kā uzlīmi jānoplēš no magnētiskās apdares.

Preses konferences mērķis bija pastāstīt vairāk par LG Display nākotnes plāniem – uzņēmuma ilgtermiņa stratēģija koncentrējas uz OLED tehnoloģiju. LG Display OLED struktūrvienības vadītājs Sang-Deog Yeo skaidro, ka “OLED ir revolucionāra tehnoloģija” ne tikai viņu uzņēmumam, bet arī industrijai kopumā.

HD un LCD bija svarīgākās tehnoloģijas televizoru industrijā pirms vairākiem gadiem, taču kopš tā brīža arvien vairāk uzmanības tiek pievērsts LED tehnoloģijām. OLED visticamāk ir uzsācis jaunu progresīvo tehnoloģiju posmu – tā sastāvā ir īpašs organisko savienojumu slānis, kas ļauj ekrānam būt ne tikai ļoti plānam, bet arī izliektam. Šis īpašības padara OLED par pieprasītu izvēli gan televizoriem, gan citām elektroierīcēm. LG Display uzskata, ka OLED varētu būt standarta tehnoloģija visos nākotnes produktos.

LG Display šogad plāno pārdot 600,000 un nākamgad jau 1.5 miljonus OLED TV displeju. Ročesteras Universitātes (Ņujorka) profesors un “OLED pamatlicējs” Ching W. Tang gan teica, ka OLED displeji tuvākajā laikā vēl nekļūs par visuresošu realitāti, taču piecu līdz desmit gadu laikā tie jau varētu pārsniegt LCD ekrānu pārdošanas apjomus.