LG Display prezentē 5,5 collu QHD LCD paneli viedtālruņiem, lai sasniegtu visaugstāko ekrāna spilgtuma un krāsu diapazona kvalitāti

 

Pasaulē vadošais displeja tehnoloģiju inovāciju uzņēmums LG Display prezentēja jaunus QHD (Quad High Definition) LCD paneļus viedtālruņiem, kas izcelsies ar uzlabotiem displeja parametriem – ar lielāku krāsu diapazonu, uzlabotu spilgtumu un kontrastu attiecību, kā arī ar pilnveidotu skārienfunkciju un samazinātu enerģijas patēriņu. Uzņēmums ir uzsācis paneļu ražošanu lielā apmērā, jo jaunais 5.5 collu QHD LCD panelis ar IPS tehnoloģiju būs pieejams jau nākamajā LG Electronics viedtālrunī, kas tiks prezentēts aprīļa beigās.

 

lgd_qhd-lcd-for-mobile-to-achieve-quantum-jump

 

Jaunajam ekrānam ir daudz bagātāka un precīzāka krāsu palete ar 120 procentu lielu krāsu diapazonu, kas ievērojami atšķiras no populārākajās mobilajās ierīcēs pieejamā standarta –100 procentu liela krāsu diapazona (mērot pēc sRGB skalas*). QHD displejam ir 1,440 x 2,560 liela izšķirtspēja, kas ir tieši četras reizes vairāk nekā ierastajam HD ekrānam (720 x 1,280). Turklāt 5,5 collu paneļa modelim pikseļu blīvums ir 539 PPI (Pixels Per Inch).

Šim QHD LCD panelim ir arī Advanced In-Cell Touch (AIT) tehnoloģija, kas nodrošina izcilu skārienekrāna kvalitāti. Displejs reaģē uz pirkstu pieskārieniem pat tad, ja uz tā nokļuvuši ūdens pilieni. Arī citas ekrāna kvalitātes iezīmes ir ļoti augstā līmenī, piemēram, kontrastu attiecība ir par 50 procentiem augstāka nekā citos QHD LCD paneļos, un ekrāna spilgtums ir palielināts par 30 procentiem, nepaugstinot ierīces enerģijas patēriņu. Spilgtāks ekrāns un augstāka kontrastu attiecība tajā padara displeju viegli saskatāmu arī spilgtā saules gaismā.

Kā pierādījums LG 5,5 collu QHD LCD paneļa augstajai kvalitātei ir Intertek, vadošā produktu drošības testēšanas un sertifikācijas uzņēmuma, izsniegtais serfitikāts. Interk atzīst, ka QHD LCD paneļa galvenās iezīmes (krāsu diapazons, spilgtums un kontrastu attiecība) ir daudz labākas nekā citu veidu līdzīgos displejos.

Lai iegūtu visaugstākās kvalitātes ekrāna parametrus, LG Display izmantoja trīs inovatīvas tehnoloģijas – augstas kvalitātes krāsu diapazona LED, Advanced In-Cell Touch (AIT) tehnoloģiju un foto uzlabošanas tehnoloģiju.

Sakombinējot zilo LED čipu ar sarkanajiem uz zaļajiem fosforiem, krāsu diapazona LED tehnoloģija nodrošina precīzākus un izteiktākus sarkanos un zaļos toņus nekā citi LED apgaismojumi. Izmantojot šo tehnoloģiju, LG Display ievērojami uzlaboja displeja krāsu kvalitāti.

 

lgd_qhd-lcd-for-mobile-to-achieve-quantum-jump-2

 

Pateicoties LG Display izstrādātājai AIT tehnoloģijai, tā ir daudz pārāka par citām “In-Cell touch’’ tipa tehnoloģijām. Skārienjūtīgā virsma ir novietota nevis virs LCD displeja, bet ir jau iestrādāta displeja uzbūvē, kas nozīmē, ka ekrānam ir gan plānāks dizains, gan izteikti labāka skārienjūtīgā funkcija.

Foto uzlabošanas tehnoloģija izmanto UV gaismu, kas veido vienmērīgu šķidro kristālu slāni displeja panelī, un tas savukārt novērš nevēlamu gaismas noplūdi. Šī tehnoloģija ir uzlabojusi gaismas kontrastu attiecību un arī foto kvalitāti kopumā, nodrošinot dziļākus melnos toņus un gaišākas krāsas.

“Uzņēmums ir izmantojis jaunākās tehnoloģijas un gadu gaitā uzkrāto pieredzi, lai ievērojami uzlabotu visas svarīgākās mobilo ierīču displeja funkcijas,” saka Byeong-Koo Kim, LG Display IT un mobilās attīstības nodaļas viceprezidents, “LG Display turpinās strādāt pie tā, lai radītu augstas kvalitātes produktus ne tikai viedtālruņiem, bet arī datoriem un planšetdatoriem.”

 

*sRGB; standarta RGB krāsu telpa monitoriem, printeriem un interneta videi, kas tika radīta 1996.gadā, sadarbojoties kompānijām HP and Microsoft.