2015. gada tendences: tehnoloģiju un modes sinerģija

Vai Tu nēsātu rokas pulksteni, kas darbojas arī kā paziņojumu centrs Tavam viedtālrunim? Vai valkātu kleitu, kas spējīga mainīt krāsu atbilstoši Tavam noskaņojumam vai laika apstākļiem? Kā ar rokassprādzi, kas nosaka Tavu aktivitātes līmeni un atgādina doties pastaigā, kad pavadīts pārāk ilgs laiks pie darba galda? Vai Tu lietotu austiņas, kas nosaka Tavu sirds ritmu, kamēr treniņa laikā uz skriešanas celiņa klausies savu iemīļoto dziesmu?

LG-G-Watch-R-5

Tas, kas vēl pirms dažiem gadiem tika uzskatīts par zinātnisko fantastiku, šodien kļuvis par realitāti. Vairums šo produktu jau pieejami tirgū un vēl vairāki gatavojas tajā nonākt. Kamēr tehnoloģijas galvenokārt tiek izstrādātas, paturot prātā to praktisko pielietojumu, modei turpretī svarīgākais ir skaistums, iekāre un stāvoklis sabiedrībā. Neskatoties uz to, progress nēsājamu elektronisko ierīču jomā demonstrē, ka šie abi elementi rada lielisku kombināciju, kas varētu pat radīt izmaiņas cilvēku dzīvesveidā un uzvedībā.

LG-G-Watch-R-2

Tirgus izpētes kompānijas IDC pētījuma prognozes liecina, ka līdz 2014.gada beigām pasaulē varētu tikt pārdoti 19,2 miljoni nēsājamu elektronisko ierīču, tādējādi vairāk nekā trīskāršojot pērn reģistrēto tirdzniecības apjomu. Savukārt līdz 2018.gadam šis pārdošanas apjoms varētu sasniegt 112 miljonus vienību.

Ar sensoriem un tādām nēsājamām ierīcēm kā LG Lifeband Touch aproci mēs katrs varam iegūt datus par sevi – kā mēs guļam, ko mēs ēdam, kad mēs trenējamies. Visa iegūtā informācija nodrošina labāku izpratni par mums, sniedzot iespējas radīt personalizētus ieteikumus. Šī modes un tehnoloģiju apvienojums palīdzēs uzlabot mūsu kopējo dzīves kvalitāti – piemēram, fitnesa entuziasts spēs pielāgot savu treniņa programmu ar datiem, kas iegūti ar fitnesa aproces palīdzību, vai tenisa spēlētājs varēs uzlabot savu sitienu ar datiem, kurus ieguvusi viņa kreklā iestrādāta ierīce, kas uzrauga un analizē fizisko kustību.

LG-G-Watch-R-12015.gadā nākamā nozīmīgā tendence nēsājamu ierīču vidū, bez šaubām, būs viedpulksteņi. To atjaunoto pievilcību veicinās ne tikai palielinātas tehniskās iespējas, bet arī modes elements un spēja nemanot iekļauties lietotāja ikdienas dzīvē. Lai arī tradicionālo rokas pulksteņus primārā funkcija jau sen tikusi aizstāta ar mobilajiem telefoniem, vairumam no mums joprojām savā īpašuma tāds ir, jo šīs ierīce ir modes elements. Tāpēc elegants viedpulkstenis 2015.gadā noteikti kļūs par pieprasītu preci gan modes, gan tehnoloģiju entuziastiem. LG jau spēris veiksmīgus soļus šajā virzienā, tirgū laižot LG G Watch R. Tas apvieno atpazīstamu pulksteņa dizainu ar lielisku tehnoloģiju un daudzsološu Android Wear operētājsistēmu. Vissaistošākais LG G Watch elements ir tā 1,3 collu apaļais P-OLED ekrāns, kas nodrošina satriecošu attēlu kvalitāti. Apvienojumā ar klasiskām formām, kas ietvertas izturīgā nerūsējošā tērauda korpusā, un maināmu 22mm teļādas siksniņu, LG G Watch R atspoguļo to, kāds varēt izskatīties tehnoloģiju inovāciju un modernās modes veiksmīgs apvienojums.

Kopumā tehnoloģijas pārveido tradicionālo apģērbu un modes aksesuāru definīciju, novēršoties no vienkārši stila un funkcionalitātes uz nepieciešamību uzlabot veidu, kā cilvēki mijiedarbojas un komunicē ar pasauli. Nākamais gads noteikti mums sniegs jaunas nēsājamās tehnoloģijas, kas vienlaikus būs arī jaunā mode.