Selfiju aizsākumi nav meklējami šajā gadsimtā

Neskatoties uz izplatīto viedokli, mūsdienu jaunieši nav atbildīgi par selfiju kustību! Ticat vai nē, bet narcisisms tika aizsākts jau krietni senāk. Apmēram 400 gadus senāk, ja vēlamies būt precīzi…

Selfie-1

Sāksim ar 16. gadsimtu

Renesances mākslinieks Rembrants bija selfiju pionieris, kas visas savas karjeras laikā ir paspējis uzgleznot vairāk kā 90 pašportretus.

1839. gads

Patinot uz priekšu līdz 1839. gadam, kad kāda Filadelfijas veikala kambarī jaunais ķīmiķis un fotogrāfijas entuziasts Roberts Kornēliuss uzstāda savu kameru, attaisa objektīvu un paskrien kameras priekšā, uzņemot savu portretu, atklājas vēl viens selfiju mīļotājs.

1966. gads

Bazs Oldrins uzņem pirmo pašportretu ārpus šīs pasaules, iemūžinot Gemini 12 kosmosa kuģa lidojumu (piedod, bet šis noteikti pārspēj Tavu neseno koncerta apmeklējumu ar draugiem).

Selfie-2

2002. gads

Selfiji nav sveša lieta arī otrā pasaules pusē – Austrālijā. Austrāļiem, izrādās, ļoti patīk saīsināt vārdus un frāzes – kad Neitans Hops publicēja savu bildi ar pārsistu lūpu zinātniskā mājaslapā lūdzot padomu, viņš atvainojās par “selfiju”. Tā bija pirmā reize, kad šis termins tika izmantots internetā.

2013. gads

Iespējams, ka pirmā zīme, ka šī tendence sāk kļūt par aktuālu modes lietu, bija īpaši selfiju kāti, kas tika pārdoti, lai palīdzētu autoram pilnībā ietilpt fotogrāfijās, kas tiek publicētas sociālajos tīklos.

2014. gads

Neatkarīgi no tā, vai tas mums tas patīk, selfiji ir kļuvuši par neatņemamu mūsdienu pašizpausmes sastāvdaļu. Bet jaunieši, esiet uzmanīgi – arī jūsu vecāki var sākt uzņemt “pašīšus”… MĒS JŪS BRĪDINĀJĀM.

 

Ideālais selfiju rīks: LG G3

LG-PR-LG-G3-Selfie

Ja selfiju kāti Tev neiet pie sirds (mēs saprotam), tad LG G3 Gesture Shot funkcija būs Tavs glābiņš. Vienkārši pacel savu plaukstu un savelc pirkstus dūrē. Priekšējā kamera fiksēs, ka esi gatavs, un uzņems fotogrāfiju pēc 3 sekundēm. Tas palīdzēs nodrošināt lielisku kompozīciju un Tava roka vairs nekad nebūs jāiekļauj kā galvenais objekts Tavā fotogrāfijā.

 

Papildināta ar Soft Light režīmu, šī funkcija ļaus uzņemt neticamas fotogrāfijas, tāpēc – ja selfiji ir Tavā gaumē (un jāatzīstas, mēs visi esam vismaz pamēģinājuši), tad LG G3 palīdzēs tos padarīt vēl labākus.