Dodies virtuālā ceļojumā pa noslēpumaino valsti Nīlas ielejā ar LG Electronics

No 2014. gada 15. novembra līdz 2015. gada 25. janvārim Mākslas muzejā „Rīgas Birža” (Doma laukumā 6, Vecrīgā) skatītāji varēs ne tikai aplūkot Senās Ēģiptes mākslas artefaktus Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas izstādē „Tutanhamona dzintars”, bet arī pētīt un pat „pieskarties” tiem interaktīvā spēlē „Vārti uz Ēģipti”, kas īstenota ar LG Electronics sadarbību.

SenaEgipte_3D_mumija-1

Interaktīvās spēles idejas ierosinātāji ir multimediju aģentūra SIA „PARUS studio”, saturs veidots kopā ar Latvijas Nacionālā mākslas muzeja speciālistiem. Kompānija „LG Electronics Latvia” piedalās projekta realizēšanā ar tehnisko atbalstu, uzdāvinot muzejam LG Gallery OLED televizoru kopā ar 3D brillēm.

Uzliekot 3D brilles, apmeklētājs tiek ievests virtuālā pasaulē, kas paveras īpašā LG Gallery OLED televizora ekrānā. Pateicoties nākamās paaudzes OLED tehnoloģijai, cilvēka acs varēs baudīt augstu attēla kvalitāti, ko nodrošina dabiskas krāsas no jebkura skata leņķa. Ar 3D modeļu palīdzību senos mākslas darbus būs iespēja izpētīt daudz tuvāk, tādējādi paspilgtinot estētisko un izziņas pieredzi ar pārsteidzošiem atklājumiem. Īpašu izbrīnu muzeja apmeklētājiem sagādās tikšanās ar personu, kas dzīvojusi XXII dinastijas valdīšanas laikā 10. gadsimtā pirms mūsu ēras, – Latvijā vienīgā Senās Ēģiptes mūmija beidzot ir ieguvusi sejas vaibstus. Mūmiju digitalizējis 3D mākslinieks no Brazīlijas Sisero Moraess (Cícero Moraes), bet to „atdzīvinājuši” Latvijas programmētāji.

SenaEgipte_3D_mumija2

„Vārti uz Ēģipti” ir Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, multimediju aģentūras SIA „PARUS studio” un SIA „LG Electronics Latvia” otrais sadarbības projekts. Šoreiz ieceres īstenošanai muzejs aicinājis uz sadarbību arī SIA „Microsoft Latvia” un SIA „Hromets poligrāfija”, kas sniedza būtisku tehnisko un finansiālo atbalstu projektam.