LCD pret nākamās paaudzes OLED: Detalizēts salīdzinājums

Ja Tu esi apmeklējis elektropreču veikalu jauna TV meklējumos, Tu drošvien esi dzirdējis terminus ‘LCD’ un ‘OLED’. LCD (Liquid Crystal Display) šobrīd ir aktuālākā tendence TV tirgū, kamēr OLED (Organic Light Emitting Diode) tiek klasificēts kā nākamās paaudzes displejs ar neierobežotām attīstības iespējām.

LGD_LCD-and-OLED_2-484x700 (1)

Pēdējo 15 gadu laikā, LG Display ir kļuvis par līderi LCD tehnoloģiju attīstībā un lielāko globālo displeju ražotāju. Lai arī displeju tirgus pārliecinošās līderpozīcijās ir LCD televizori, jau pavisam drīz varētu notikt līderu nomaiņa, OLED televizoriem kļūstot populārākiem. Lielākā atšķirība starp LCD un OLED ir aizmugurējā apgaismojuma elementu pielietojums.

OLED displeji attēlo pārsteidzoši piesātinātu un reālistisku attēlu, kas ir pietuvināts tam, ko mēs redzam reālajā dzīvē. Aizmugurējā apgaismojuma pikseļi ne tikai neuzkrītoši uzlabo krāsu piesātinātību, bet arī novērš gaismas noplūdes problēmas un piedāvā augstas kvalitātes skatīšanās pieredzi ar neierobežotu melnā un baltā kontrasta attiecību. Tas ir solis uz priekšā LCD tehniloģijai, kam ir salīdzinoši šaurs skata lenķis un novēlots reakcijas laiks, kas izraisa novirzi starp elektriskā signāla saņemšanu un šķidro kristālu kustību.

Pateicoties iepriekš minētajām atšķirībām starp LCD un OLED, pēdējais ir vairāk piemērots gan TV pārraižu baudīšanai, gan sporta pārraidēm, kam nepieciešama ātra kustīgu objektu un cilvēku attēlošana. LG Display ir aizvadījis 6 patērētāju pieredzes pasākumu sēriju, lai to pierādītu. Katrā no šiem pasākumiem dalībnieki ir augsti novērtējuši OLED tehnoloģiskās iespējas un izvēlējušies to pār LCD.

Untitled

Augšējais attēls ataino OLED attēla atšķirības no LCD. “Ēdiens izskatās neticami labi uz OLED TV,” teica viens no ASV pasākuma dalībniekiem un apliecināja trīsdimensionālo OLED TV kvalitāti, kas panākta, pateicoties augstai krāsu attēlošanas spējai.

Kā jau iepriekš minēts, ar OLED iespējams 160 grādu plašs apskates lenķis, tāpat tiek piedāvāta reālistiska attēla kvalitāte, bez krāsu deformācijas visa ekrāna laukumā, gan no augšas, gan apakšas un sāniem. OLED ir arī labāk piemērots brīvas formas gaismu izstarojošu objektu izveidei, piemēram lokaniem un elastīgiem displejiem, jo OLED ir izveidots no orgāniskiem materiāliem.

LGD_flexible-OLED-899x700

Šo iemeslu dēļ OLED ir visatbilstošākā tehnoloģija ieliektu displeju ražošanai. Izmantojot OLED īpašības, LG Display nesen izlaida pasaulē pirmo lokano un caurspīdīgo displeju. 18 collu liekais lokanais OLED displejs ir lielākais šāda veida displejs pasaulē un satur miljonu pikseļu HD izšķirtspēju (1200×810) ar 30R ieliekumu. Tas ir atzīts par nākamo soli liela izmēra caurspīdīgu lokanu displeju ražošanā.

LG atsauksmes