LG ievieš energoefektivitāti Brazīlijas arēnā Da Baixada pirmklasīgai futbola baudīšanai

Gatavojoties FIFA Pasaules čempionātam, šogad tika renovēts futbola stadions Kuritibā, Brazīlijā – Estádio Joaquim Américo Guimarãe, kas faniem labāk pazīstams kā Arena da Baixada. Stadionā ne tikai ierīkoja noņemamu jumtu un  papildu sēdvietas, palielinot arēnas ietilpību līdz 40 000 cilvēkiem – spēlēs jaunajā arēnā notiek pašā karstākajā gada laikā, tāpēc stadiona arhitekti izvēlējās LG Electronics (LG), lai ierīkotu īpaši energoefektīvo Variable Refrigerant Flow (VRF) sistēmu Multi V administratīvajās un skatītāju zonās, kā arī ģērbtuvēs.

MULTI V system

Arena da Baixada ir pasaulē pirmais stadions, kas ir aprīkots ar LG Multi V sistēmu. Integrējot to stadionā, Multi V risinājums ļauj stadionam sasniegt uzstādīto energoefektivitātes līmeni, kas pārsniedz pat ASV ASHRAE 90.1 standartu. Multi V piemīt izcils darbības koeficients (COP) – 4.6, kas ar laiku ļaus stadionam vairākkārt atpelnīt ieguldījumu. Papildus, LG sistēma izmanto speciālu, ozonam draudzīgu dzesēšanas šķidrumu R-410A. Multi V sistēmai pieder arī Leadership in Energy and Environmental Design (LEED) sertifikāts, ko izstrādāja ASV videi draudzīgās būvniecības asociācija USGBC.

Arena da Baixada projekts bija īpaši izaicinošs, jo temperatūras kontrolei bija jābūt efektīvai, un tajā pašā laikā tai bija jāpielāgojās dažādajām stadiona zonām. Kopumā tika iebūvētas 70 āra iekārtas (ODU), katra ar 8ZS līdz 20ZS jaudu un 198 iekštelpu iekārtas (IDU), ieskaitot griestu un ventilācijas lūku iekārtas. Papildus tika ierīkoti 85 ventilatori un izpūtes caurules. Rezultātā, ODU un IDU kombinācija ļāva panākt vēlamo rezultātu gan efektivitātes, gan fleksibilitātes ziņā.

MULTI V Stadium

Lai gan liela daļa veiksmīgā rezultāta ir inovatīvās VRF sistēmas tehnoloģijas rezultāts, LG spēja kopā ar klientu pārvaldīt projektu no sākuma līdz beigām arī bija noteicošs faktors parnera izvēlē. Līdz ko instalācija bija gatava, LG sniedza pilnu tehnoloģisko apmācību un garantiju atbalstu, lai nodrošinātu, ka spēļu laikā gaisa kondicionēšana darbosies nevainojami.