LG Electronics: Latvijā ir zemākais viedtālruņu lietošanas rādītājs Baltijas valstīs

LG Electronics (LG) veicis pētījumu par mobilo tālruņu lietošanas paradumiem visās trīs Baltijas valstīs*. Pētījuma rezultāti liecina, ka tikai 44% respondentu Latvijā lieto viedtālruņus un 56% joprojām lieto parastos mobilos tālruņus. Turpretim, 57% respondenti Lietuvā un 52% Igaunijā ir viedtālruņu lietotāji. Viedtālruņu lietošanas rādītājs ir augstāks jauniešu vidū — Latvijā šis rādītājs vecuma grupā no 15 līdz 29 gadiem ir 65%. Interesanti, ka Latvijā viedtālruņus biežāk lieto vīrieši (47%) nekā sievietes (42%). Līdzīga tendence ir novērota arī abās kaimiņvalstīs, un šī atšķirība visizteiktākā ir Lietuvā — tur viedtālruņus lieto 63% vīriešu un tikai 52% sieviešu.

L1 Single Range

Apņemoties visā pasaulē piedāvāt tehnoloģiski jaudīgus un novatoriskus risinājumus par saprātīgu cenu, LG Latvijas tirgū ir laidis klajā savas budžeta klases visjaudīgāko viedtālruni — LG Optimus L1II. Šis viedtālrunis pieder pie dizaina ziņā atzinīgi novērtētās L-Series ģimenes, un šajā tālrunī ir iebūvēta tehnoloģiski augsti attīstīta aparatūra, savukārt programmatūra ir  veiksmīgi apvienota ar mūsdienīgu dizainu. Šī viedtālruņa pārliecinošie tehnoloģiskie parametri, izturīgais korpuss un jaunākās interfeisa funkcijas padara LG L1II par lieliski piemērotu pirkumu tiem lietotājiem, kas vēlas viedtālruni ar izcilu veiktspēju, taču negrib pārmaksāt.

Optimus L1II ir aprīkots ar funkcijas QuickMemo jaunāko versiju, kas ļauj vienā mirklī uzņemt jebkuru tālruņa ekrānā redzamo attēlu, lai tam varētu pievienot komentārus un zīmējumus un kopīgot personalizēto ziņojumu ar citiem. Mūzikas cienītājiem paredzētā īpašā aplikācija FM Music Collector ļauj ierakstīt radio skanošās dziesmas un pārveidot tās mūzikas failos, no ieraksta automātiski izdzēšot radio dīdžeja balsi. Papildus, funkcija Time Machine Record ļauj automātiski ierakstīt dziesmu pilnā garumā, pat pirms tiek nospiesta ierakstīšanas poga. Viedtālrunis atbalsta arī vienu no jaunākajām unikālajām LG interfeisa funkcijam — Cheese Shutter. Tā ir balss kontroles funkcija, kas ļauj uzņemt labas kvalitātes pašportretus, nepadarot tos miglainus.

LG Optimus L1II vidējā cena būs 74 eiro.

LG L1II galvenās specifikācijas:

  • Čipkopa: 1GHz vienkodola processors
  • Displejs: 3.0 collu (320 x 240)
  • Atmiņa: 4 GB eMMC un 512 MB operatīvā atmiņa
  • Kamera: 2.0 MP
  • Akumulators: 1,540mAh
  • Operētājsistēma: Android 4.2. Jelly Bean
  • Izmēri (G x P x B): 102.9 x 59.2 x 12.2mm


* Pētījums tika veikts 2013. gada jūlijā sadarbībā ar uzņēmumu Mindshare, un tajā piedalījās respondenti vecumā no 15 gadiem. Kopējais respondentu skaits: 1564.