Iepazīsties ar LG ieliektā OLED TV dizaineriem!

Šī gada CES 2013 izstādē, kur notika LG CURVED OLED TV svinīgā atklāšana, 55 collu lielais televizors piesaistīja lielu uzmanību un sajūsmu, pateicoties neapšaubāmajam pārākumam skatīšanās pieredzes un dizaina inovācijās. Vēl aizvien televizoram tiek pievērsta liela vērība.

Ieliekta dizaina televizoriem ir vairākas priekšrocības.

Pirmkārt, LG viegli ieliektais ekrāns ir visoptimālākā forma TV displejam, ieskaitot vienādos attālumus no jebkura punkta ekrāna virsmā līdz gandrīz jebkuram skatupunktam. Lai arī kur Jūs sēdētu, skatīšanās kvalitāte nemainās.

Otrkārt, LG CURVED OLED TV inovatīvais dizains palielina skatītāja interaktīvo pieredzi. Specifiski, tā kristāla statīvs rada brīnišķīgu peldoša ekrāna ilūziju. Kā arī, pielāgojot oglekļa šķiedras stiegroto plastmasu, LG ir izdevies izveidot vēl vieglāku un plānāku televizoru. TV iedvesmojošais dizains ir nominēts Reddot „Best of the Best 2013” balvai, kas ir visvairāk novērtētais apbalvojums šajā prestižajā konkursā.

LG curved OLED TV

Lai ielūkotos šī stāsta aizkulisēs, mēs aicinājām uz sarunu ar LG CURVED OLED TV dizaineriem. Turpinājumā uzzināsiet, kas viņiem bija sakāms.

Kādas ir CURVED OLED TV priekšrocības, salīdzinot ar plakanajiem TV?

Atšķirībā no plakanajiem televizoriem, CURVED OLED TV fokusējas uz skatītāju pieredzes uzlabošanu. LG piedāvā pieredzi, kas ļoti līdzinās IMAX teātriem, kuros ekrāns ir vairāk ieliekts kā plakans. Tas pilnveido klātbūtes sajūtu skatītājiem un nodrošina daudz komfortablāku vidi, salīdzinājumā ar plakanajiem TV, jo ieliektais ekrāns samazina vizuālos traucējumus un detaļu nesaskatāmību pat no attāluma.

LG CURVED OLED TV ir arī pirmais televizors pasaulē, kuram ir pielāgots smalks, causpīdīgs filmu tipa skaļrunis, kurš atrodas TV priekšpuses labajā un kreisajā sānā, lai uzlabotu skaņas skaidrumu un asumu, kā arī maksmizētu tās reālismu.

LG CURVED OLED TV

Kā izlēmāt par nepieciešamo ieliekuma leņķi?

LG ir daudz ieguldījis, lai atrastu labāko un pareizāko leņķi priekš CURVED OLED TV,  kā arī radītu visoptimālāko skatīšanās vidi. Mēs negribējām apstāties pie leņķa, kurš vien „izskatītos” skaistāk, un par labu nosliecāmies tam variantam, kas ir balstīts uz dažādiem eksperimentiem, pamatojoties uz māju vai dzīvokļu tipiskajiem izmēriem un izkārtojumu. Pēc piecus gadus ilga izpētes posma mēs nonācām pie atbilstošākās ieliekuma formas, kura minimizē gan vizuālos traucējumus, gan smalkāko detaļu saredzamību.

Kādi bija svarīgākie faktori TV dizaina radīšanas procesā?

Kad mēs tikko sākām domāt par CURVED OLED TV dizaina izvēli, mēs koncentrējāmies uz TV statīva noņemšanu, ar cerību parādīt atšķirīgās OLED TV īpašības, tā vieglumu un plānumu.

TV nav tikai elektroniska ierīce, bet arī „mēbele”, kura var būtiski mainīt mājokļa interjeru. Ņemot vērā OLED TV vieglumu un plānumu, mēs iztēlojāmies televizoru bez statīva. Balstoties uz minimālisma dizaina teoriju, kura koncentrējas uz „visa, kas nav nepieciešams, izslēgšanu”, mūsu OLED TV tika aprīkots ar caurspīdīgu statīvu.

3

Protams, bija gaidāmi izaicinājumi, it īpaši saistībā ar to, lai TV atrastos taisnā pozīcijā. Bija jāņem vērā arī savdabīgās displeja iezīmes, tā ieliekums un plānums, un jākoriģē priekšējais un aizmugurējais vadāmības leņķis. Paredzēto slīpo malu mēs izstrādājām iespējami plānu un vienkāršu, izmantojot augstas klases oglekli, kādu izmanto arī sporta autobūvē.

Nobeigumā, pieņemot, ka TV būs ieliekts, arī visas detaļas, ieskaitot skaļruņus, bija attiecīgi jāpielāgo. Izstrādes komandai, ar šāda veida uzdevumu saskaroties pirmo reizi, bija zināmas šaubas, bet tās kļuva par vēsturi brīdī, kad leņķis  tika veiksmīgi koriģēts un TV tika nostādīts taisni.

Mēs visi sajūsmā iesaucāmies, kad LG CURVED OLED TV beidzot stāvēja!

Vai pastāvēja konflikti starp dizaina, ražošanas vai kādu citu nodaļu?

Tā kā visam vajadzēja būt ieliektam, shēmām un mehānismiem arī bija jāpielāgojas šai formai, kas būtiski atšķīrās no tā, kā mēs parasti izstrādājam televizorus. Šī iemesla dēļ  jaunā produkcijas līnija bija jābūvē no nulles. Es teiktu, ka katra nodaļa, kura iesaistījās LG CURVED OLED TV projektā, saskārās un pārvarēja pienācīgu daļu šķēršļu.

LG CURVED OLED TV

Kāds stimuls lika LG noticēt, ka ir iespējams radīt augstas izšķirtspējas OLED televizoru?

Sakarā ar tehniskiem ierobežojumiem, TV līdz šim nebija iespējams ieliekt, bet līdz ar OLED paneļa tehnoloģiju ieviešanu, ieliektā TV koncepts atkal kļuva aktuāls. Salīdzinot ar plakanajiem TV, LG CURVED OLED TV nodrošina panorāmas efektu, kas piepilda visu skatītāja redzesloku. Tas savukārt “iegremdē” vērotāju attēlā daudz labāk. Īsāk sakot, ar OLED TV displeja tehnoloģiju parādīšanos tika mainīts ierastais plakano televizoru paraugs.

LG CURVED OLED TV

Kāda veida dizainu mēs varam sagaidīt nākotnes TV ?

Es sagaidu, ka nākotnes TV dizainā būs iekļauti tikai būtiskākie elementi, proti, displejs, kamēr citas funkcijas izzudīs. Kad dizaineri sāk darbu pie TV izskata, viņi sākumā uzzīmē kvadrātu uz papīra lapas un koncentrējas tikai uz ekrānu, mēģinot izskaust visas pārējās detaļas. Nākotnē ir iespējams, ka arī siena kļūs par TV ekrānu un varbūt dizaineri paliks bez darba (smejas).

Nākotnē TV ne tikai koncentrēsies uz skatītāju labsajūtu, bet arī mijiedarbosies ar lietotājiem. Saistībā ar UX, tālvadības pultis var izgaist, jo TV atpazīs tā īpašnieku pēc balss vai kustībām.

6

Domājams, ka iepazīšanās  ar LG CURVED OLED TV dizaineriem bijusi interesanta, kā arī sniedza priekšstatu par to, kas ne pārāk tālā nākotnē gaidāms televizoru attīstībā!

  • Kristaps

    Cik maksaas ?

  • Sveiks! Telefons vēl nav nonācis pārdošanā Latvijā, tāpēc precīzu cenu pagaidām vēl nosaukt nevaram :)