LG ieteikumi apģērbu kopšanā

Kā tīri izmazgāt veļu bez milzīgiem rēķiniem no ķīmiskās tīrītavas.

Džinsi: mazgātie un nemazgātie

Zilos dzinsus var iedalīt divās galvenajās kategorijās – mazgātie un nemazgātie džinsa audumi. Mazgātais džinsu audums, kas pazīstams arī kā Preshrunk, tiek balināts un apstrādāts ar vairākos mehāniskos procesos, piemēram, ar smilšu strūklas vai skrāpešanas metodi. Nemazgātais džinsu audums ir spēcīgāks un izturīgāks, un arī daudz biezāks.

Džinsi

Kā samazināt mazgāto džinsa audumu izbalēšanu un saraušanos

Pat, ja jums ir mazgātā auduma džinsi, tie joprojām var izbalēt un sarukt laika gaitā, it īpaši, ja jūs neivērojat to kopšanas norādījumus. Tādēļ ir pāris nosacījumi, kas ir jāievēro, lai saglabātu krāsu un formu:

  • Pirms mazgāšanas džinsus obligāti izgrieziet uz otru pusi.
  • Mazgājiet tos vēsā vai aukstā ūdenī ar temperatūrai piemērotu mazgāšanas līdzekli.
  • Nekad neizmantojiet balinātāju.

Ja apģērba kopšanas norādījumos minēts, ka džinsus ieteicams žāvēt žāvētājā, tad noteikti pārliecinieties, ka esat iestatījuši ieteicamo temperatūru, un partrauciet žāvēšanu, kad džinsi vēl ir viegli mitri. Tad izklājiet dvieli, uz kura uzlieciet džinsus, lai tie līdz galam varētu izžūt. Džinsi žāvēšanas periodā nedrīkst būt salocīti, ja iespējams – pakariet tos.

Tīrs pat aukstā ūdenī

Tagad, gadījumos, kad jāmazgā drēbes tikai aukstā ūdenī, jums vairs nebūs jāraizējas par tīru apģērbu. Jaunā ColdWashTM tehnoloģija izmanto auksto ūdeni uzlabotam mazgāšanas mehānismam, lai iekļūtu dziļi audumā, sniedzot jums aukstā ūdens taupību ar siltā ūdens rezultātiem.

Nemazgātā džinsa auduma apkope:

Nopērkāt nemazgātā auduma džinsus, mēģiniet valkāt tos pēc iespējas ilgāk līdz pirmajai mazgāšanas reizei, jo džinsa audumam piemīt rupja struktūra, kas var likties pat ūdensizturīga. Nemēģiniet atsevišķi tīrīt traipus, jo berzēšana var noņemt krāsu un uz džinsiem var parādīties izbalējušas vietas.

Kad džinsi tik tiešām ir jāmazgā – ieteicamākais režīms ir tvaika mazgāšana. Ja jūsu veļas mašīnai tāda nav, tad izgriezt džinsus uz kreiso pusi, lai audumam būtu lielaka pretestība pret nevēlamiem krunkojumiem, kas rodas mazgājot.

Lai veicinātu izbalēšanu un iegūtu dabisku nolietojuma effektu – džinsi jāmazgā siltā ūdenī.

Lai izvairītos no nevēlamas izbalēšanas, džinsus ieteicams mazgāt aukstā ūdeni ar atiecīgai temperatūrai piemērotiem kopšanas līdzekļiem.

Kad džinsi ir izņemti no žāvētāja, izgrieziet tos atpakaļ uz labo pusi un izkratiet vertikāli, citādāk džinsi var iegūt nevēlamus krunkojumus. Ja jums nepieciešams pastiept dzinsus garākus, tad dariet to, kamēr tie vēl ir mitri. Vislabāk – ļaujiet džinsiem izžūt dabiski.

Kad dzinsi ir izžuvuši

Lai palīdzētu samazināt nevēlamu saburzīšanos, džinsus ieteicams pakārt pēc iespējas ātrāk pēc žāvēšanas beigām. Ja džinsi saburzījušies, nedaudz samitriniet audumu un ievietojiet atpakaļ žāvētājā uz pāris minūtēm. Mitruma un siltuma kopējais effekts palīdzēs izlīdzināt burzījumus.

Raksta avots.