Mobilās ierīces pret datoru

Interneta lietošana mobilajos telefonos kļūst arvien populārāka, lai gan tie joprojām atpaliek no stacionārajiem datoriem. Tomēr ir daži dati, kas liek domāt, ka šī tendence mainās.

Entonijs Sulivans (Anthony Sullivan), The Guardian News & Media produktu grupas menedžeris pirmdien paziņoja, ka apmeklētāji no mobilā interneta – gan viedtālruņiem, gan planšetēm – tagad sastāda apmēram 35% no visa mājaslapas apmeklētāju skaita kopumā. Tas ir par 25% vairāk nekā 2011.gada sākumā, kad lielāko daļu mājaslapas satiksmi sastādīja viedtālruņi.

No 06:00-07:00 rītā The Guardian lapu visbiežāk tiek apmeklēta no mobilajām ierīcēm. Arī sestdienās ap 15:00 un Premjerlīgas laikā, apmeklējumi no mobilajām ierīcēm pārsniedz stacionāro datoru apmeklējumu skaitu.

Interneta dizaina veikals Fab.com pagājušajā mēnesī izteicās, ka sestdienās no 00:00-06:00, 53% no kopējā pārdošanas apjoma tiek veikti no mobilajām ierīcēm. Brīvdienu laikā, pārdošana no mobilajām ierīcēm tagad sastāda līdz pat 40%, sevišķi brīvdienu rītos. 44 % no kopējā lietotāju skaita, iegādājas preces caur mobilo internetu, sākot no 18:00 līdz pat pusnaktij. Fab.com līdzdibinātājs Džeisons Goldbergs (Jason Goldberg), pamatojoties uz veiksmīgajiem pārdošanas rādītājiem, uzskata, ka tuvākajos mēnešos tiks sasniegta 50% pārdošanas atzīme no mobilajām ierīcēm un tie pārspēs stacionāros datorus.

Ikdienā mēs visi gandrīz nepārtraukti izmantojam datoru, bet mobilās ierīces veiksmīgi aizpilda tās spraugas, kad dators mums nav sasniedzams – agri no rīta, pusdienās, pirms gulētiešanas un nedēļas nogalēs.

Ir izpētīts, ka visvairāk mobilās ierīces tiek lietotas ap 21:00 vakarā, bet kopumā visvairāk tās tiek izmantotas starp 07:00 un 23:00. Dati rāda, ka dienas laikā vairāk tiek izmantotas aplikācijas, nevis internets vai televīzija, izņemot primetime, kad TV skatījums ir daudz lielāks.

Lai arī mēs joprojām bieži izmantojam savus datorus, tomēr situācija aizvien vairāk sāk līdzināties tai, ko Stīvs Džobs (Steve Jobs) paredzēja pāris gadus atpakaļ.  Datorus mēs izmantojam lieliem un sarežģītiem uzdevumiem, kamēr mobilās ierīces tiek pielietotas veicot mazus un vienkāršus uzdevumus. Mums joprojām ir nepieciešams dators darbam, kas ir pietiekami jaudīgs, lai radītu kvalitatīvu saturu, tomēr atlikušais laiks tiek aizpildīts ar mobilajām ierīcēm.