Viena kvadrātmetra mājiņa

Arhitekts Van Bo Le –Mencels (Van Bol Le-Mentzel) no Berlīnes radījis pasaulē mazāko māju. Saukta par „viena kvadrātmetra māju“, šis koka namiņš tik tiešām aizņem tikai vienu kvadrātmetru, turklāt, izmantojot ērtu apgriešanas mehānismu, to var pārvērst arī mājīgā guļvietā.

Pasaulē mazākā māja

Iedvesmu šai mājai Le-Mencels guvis no sava dzīvesveida, daudz laika pavadot kā bēglis, klaiņojot apkārt, pārtiekot no sociālajiem pabalstiem un naktis pārlaižot sociālajās mājās. Viņš izlēma uzbūvēt māju, kas nav liela, ko var paņemt līdzi, ko var novietot visur –  kur un kad ienāk prātā, kā arī tādu, ko varētu saukt par mājām – viens kvadrātmetrs brīvības.

Pasaulē mazākā māja

„Es vienmēr esmu bijis skeptisks pret uzskatu, kam mūsu dzīves kvalitāte ir atkarīga no skaitļiem, piemēram, pērkot dzīvokli, jūs interesējaties par skaitļiem – cik tajā istabu, cik kvadrātmetru? Bet kvadrātmetri nav tie, kas pastāstīs par skatu ārā pa logu, dzīvokļa smaržu, kaimiņu uzvedību. Tās ir lietas, ko nevar iekļaut skaitļos.“

Pasaulē mazākā māja

„Tad es izlēmu – es vēlos pats savu kvadrātmetru. Un es vēlos, lai neviens cits, izņemot mani, nevar izlemt, kur šo kvadrātmetru novietot šajā plašajā pasaulē. Tas ir vienīgais kvadrātmetrs, kuram es varu kontrolēt – uz kuru pusi būs logs, kurā virzienā vērsies durvis un kādi man būs kaimiņi,“ savu izgudrojumu komentē Le-Mencels.

Pasaulē mazākā māja

Viena kvadrātmetra mājiņa var tikt izmantota gan ārtelpās, gan iekštelpās – jūs to varat izmantot kā papildus istabu savās mājās.

Pasaulē mazākā māja

Pasaulē mazākā māja

Pasaulē mazākā māja

Pasaulē mazākā māja

Pasaulē mazākā māja