LG uzlabojis saules bateriju efektivitāti

LG Electronics paziņojis, ka jaunais saules bateriju produktu klāsts sasniedzis vidējo efektivitātes rādītāju – 20.6%, bet maksimālo efektivitāti – 20.7%, tādējādi kļūstot par līderi Dienvidkorejas PV moduļu ražotāju industrijā.

Šādi dati tika iegūti LG pašmāju laboratorijas testos, kas tika veikti pēc starptautisko standartu nosacījumiem Fraunhofera institūtā – LG Electronics testa laboratorija, kas ieguvusi TUV un UL sertifikāciju.

LG saules bateriju modulis

Šie sasniegumi notikuši pateicoties LG saules bateriju efektivitātātes uzlabojumiem, strādājot pie speciālas attīstības programmas un intensīviem pētījumiem. Uzņēmums investējis vairākus simtus miljonus mārciņu solārās nodaļas attīstībai, jo uzskata, ka šīs investīcijas drīzumā atmaksāsies.

LG Electronics ES Solārās biznesa grupas viceprezidents Maikls Harre skaidro: “Ar mūsu jauno G3 saules moduli, mēs esam izveidojuši ne tikai ultra modernu, bet arī ļoti efektīvu ierīci. Pateicoties moduļu augstajai kvalitātei un pievilcīgajam dizainam, mēs uzskatām, ka mūsu pircēji to sagaidīs ar lielu prieku.”

Viņš arī piemetināja: “Ar pētījumu lieliskajiem rezultātiem, LG pierādījis, ka mēs esam pietuvojušies maksimālajai saules bateriju un saules moduļu efektivitātes robežai. Mēs turpināsim ieguldīt pūles pētījumos un attīstībā, lai palielinātu šo sasniegumu vērtību un nostiprinātu savas līdera pozīcijas sloāro moduļu ražotāju industrijā. Ar mūsu inovatīvajiem saules moduļiem, mēs vēlamies apmierināt arvien pieaugošo pieprasījumu pēc kvalitatīviem produktiem, kas kalpotu atjaunojamās enerģijas ieguvei.

Patreiz LG saules baterijas ražo pēc nozares noteiktā standarta, kas ir 156x156mm uz monokristālu p-tipa plāksnēm. Tomēr uzņēmums plāno ražošanā ieviest arī jaunas, augtākas efektivitātes saules baterijas.