OLED TV ēra tuvojas. Kāda būtu vislabākā televizora izvēle?

LG, prezentējot LG 55-collu OLED TV ar lielisko attēlu un displeja kvalitāti, tas CES 2012 piedzīvoja rekordlielu apmeklētāju uzmanību – 153,000 cilvēki vēlējās aplūkot šo televizoru.

Tomēr, iegādāties labu OLED TV var tikai ieguldot salīdzinoši lielas sākuma investīcijas, tādēļ, pirms pirkuma izdarīšanas, būtu jāiepazīst un jāsaprot šī tehnoloģija, lai varētu izdarīt vislabāko pirkuma izvēli.

LG 55EM9600 Smart TV OLED televizors

Kas ir OLED un kādēļ izvēlēties LG OLED TV?

Būtībā OLED (Organic Light-Emitting Diode) paneļi izstaro paši savu gaismu, kad caur tiem tiek vadīta elektriskā strāva, bet LCD displejiem ir nepieciešams ārējais gaismas avots. OLED nav nepieciešama pretgaisma, paneļi ir ļoti plāni, tādēļ ļauj veidot veiksmīgu diazinu un ir ar lielāku enerģijas efektivitāti. Turklāt, tiem ir patiesi dziļa melnā krāsa. Apkopojot šos parametrus, ir saprotams, kādēļ OLED TV saņem tik plašu TV skatītāju atzinību.

Ir divu veidu OLED tehnoloģijas – RGB OLED un WRGB OLED, kas tiek izmantota LG OLED TV. Galvenā atšķirība ir tehnoloģiju materiālos, kas ievērojami ietekmē TV skatīšanās pieredzi.

RGB OLED  izmanto trīs krāsu pikseļus (sarkanu, zaļu un zilu), bet WRGB OLED ir 4 krāsu pikseļi, papildus ietverot balto apakštoni. Tā ir galvenā atšķirība, kas rada LG OLED TV lielisko attēlu ar dabiskām krāsām.

RGB + Baltais = lieliska krāsu precizitāte

Lai izveidotu jebkuru krāsu, ir nepieciešami trīs pamattoņi – sarkans, zils un zaļš. Katrai no šī krāsām ir noteikta intensitāte, sākot no pilnīgi neitrālas līdz pat galvenajam pārsvaram krāsu maisījumos. Pievienojot baltās krāsas pikseli, tas būtiski uzlabo krāsu precizitāti, tādēļ WRGB patiešām lieliski attēlo krāsas. Ar šo tehnoloģiju objektu patiesās krāsas tiek attēlotas precīzāk kā jebkad iepriekš.

LG WRGB OLED TV papildināts arī ar lielisko Color Refiner tehnoloģiju, kas uzlabo skatīšanās pieredzi, padarot krāsas dabiskākas arī platā skatīšanās leņķī.

120% dabisku krāsu klāsts

OLED televizori RGB WRGB

Pievienojot papildu balto pikseli, LG saviem televizoriem pievienojis arī Color Refiner tehnoloģiju, lai pilnveidotu attēla krāsas. Tā rezultātā WRGB OLED atbilst starptautiskā standarta diapazona HDTV pantam BT.709, kas vislabāk ir redzams attēlos, kuros izmanto zilo krāsu. RGB neatbilst starptautiskajiem standartiem, tādēļ, kā redzams attēlā, nespēj precīzi attēlot zilā putna krāsu.

Plats skatīšanās leņķis – mazāk attēla sagrozījumi

OLED televizori RGB WRGB

WRGB OLED  ar Color Refiner tehnoloģiju nodrošina absolūtu krāsu konsekvenci un precizitāti, kas nodrošina precīzu attēlu no jebkura skatu leņķa. Skatieties no jebkuras vietas telpā – attēls būs precīzs.

Eksperti uzsver: WRGB OLED guvis pārsvaru pār konkurentiem

Lieliski apzināties, ka arī kritiķi visā pasaulē slavē LG WRGB OLED TV kā vadošo no tehnoloģiju inovācijām.

WRGB OLED guvis pārsvaru pār konkurentiem

  • bb

    yes