Londonas Olimpiskās spēles 2012 – jauna tehnoloģiju ēra

Gaidot Olimpiskās spēles, gaisā valda īpašs satraukums – gaidas pēc Olimpisko spēļu īpašās gaisotnes, aizrautīgas līdzi jušanas talantīgiem sportistiem un jaunu rekordu sasniegšanas. Šis būs notikums, ar ko Londona un londonieši ļoti leposies.

Šīs spēles izcelsies ar grandiozu tehnoloģisko nodrošinājumu: sociālie mediji, mobilās bankas, 3D TV, NFC atbalstoši telefoni, dzīvās tiešraides, multi-platformas un augstas izšķirtspējas TV raidījumi, plašākā Wi-Fi zona Eiropā, lietotāju radīts saturs, speciālas aplikācijas…tā varētu turpināt vēl ilgi. Londona ir tā, kas noteiks standartus patiešām mobilām un interaktīvām sporta spēlēm.

Pasaules Olimpiskā komiteja ir izdevusi sociālo mediju vadlīnijas, lai motivētu 10 500 sorta spēļu dalībniekus arvien vairāk dalīties savos iespaidos sociālajos medijos – blogot, kopīgot un tvītot savus piedzīvojumus. Protams, ir noteikts, ka šos ziņojumus nedrīkst izmatot komerciāliem nolūkiem, kā arī ir zināmi ierobežojumi komentējot konkurējošos dalībniekus. Tomēr, tas nozīmē, ka mēs varam būt tik tuvu Olimpisko spēļu gaisotnei, kā nekad agrāk, jūtot līdz sacensību dalībniekiem, organizatoriem un pašiem svaigākajiem jaunumiem.

Ir izveidotas speciālas aplikācijas Olimpiskajām spēlēm, kas palīdzēs tūristiem un Londonas viesiem labāk orientēties šajā pasākumā, piedāvājot navigāciju, taksometru, metro, vilcienu un autobusu kustības sarakstus, labākos maršrutus uz spēļu norises vietām, Olimpisko spēļu grafiku, rezultātus, medaļu ieguvējus, jaunākos attēlus un video, sporta noteikumus. Ja noklīdīs kāds no radiniekiem vai draugiem, aplikācijas palīdzēs noteikt viņu atrašanās vietu, kā arī rezervēt viesnīcas un lidojumus mājup. Par NFC un mobilo maksājumu drošību Londonā rūpēsies Gfk.

Tiem, kuri dažādu iemeslu dēļ neiegādājās biļetes uz šīm sporta sacensībām, nepavisam nebūtu jāskumst, jo vērojot sacensības TV un paralēli sekojot jaunumiem sociālajos medijos, ļaus justies spēlēm tik tuvu, kā vēl nekad agrāk.

Līdz šim Olimpisko spēļu tehnoloģijās ir ieguldītas jau 500 000 000 mārciņas. Mēs redzam kā jaunākās tehnoloģijas attīstās mūsu acu priekšā, veidojot Londonu kā patiesi novatorisku un mobilu pilsētu.