Vadošie TV ražotāji izveidojuši Smart TV aliansi

LG Electronics un TP Vision (Philips TV) dibinātāji izveidojuši oficiālu aliansi ar citiem Japānas TV ražotājiem. Alianses sadarbības pamatā ir mērķis veicināt Smart TV savstarpējās pieredzes apmaiņu, izveidojot līdz šim nepatentētu ekosistēmu lietojumprogrammu izstrādātājiem, lai radītu platformu neatkarīgiem pakalpojumiem. Smart TV alianses izveidošana ir likumsakarīgs turpinājums minēto televizoru ražotāju paziņojumam par savstarpēju sadarbību IFA 2011 Berlīnē. Citi alianses dalībnieku vārdi tiks paziņoti alianses mājas lapā.

Paplašinātas tirgus iespējas

“Iepriekš Smart TV nozare bija ļoti sarežģīts tirgus gan TV ražotājiem, gan lietojumprogrammu veidotājiem, jo dažādu zīmolu televizori izmantoja dažādas platformas un tehnoloģijas,” stāsta Smart TV alianses prezidents, LG pārstāvis Bongseoks Kvons (Bong-seok Kwon). “Smart TV alianse rada lielākus konkurences apstākļus, kas rosina ražotājus radīt vairāk un labākus TV. Bet, tajā pašā laikā, tas sniedz ražotājiem, patērētājiem un pircējiem plašāku pieeju filmām, mūzikas serveriem, spēlēm un sociālajiem tīkliem.”

Laika un naudas ietaupījums

Smart TV alianses valdes loceklis no TP Vision ir pārliecināts, ka vislielākais ieguvums no lietojumprogrammu attīstības būs laika un naudas ietaupījums: “Tā vietā, lai tērētu dārgo laiku produktu pārnešanai un testēšanai dažādās platformās, ražotāji var koncentrēties uz savu radošo pieeju, izstrādājot lietojumprogrammas, kuras patērētāji lietos ar lielu prieku. Tagad mēs tik tiešām tās varam veidot interesantas un aizraujošas ikvienam.”

Lai jaunajiem partneriem būtu vieglāk piedalīties kopīgā mērķa sasniegšanā un veicinātu efektīvākas diskusijas, Smart TV veidotāji radījuši Smart TV alianses konsorciju (www.SmartTV-Alliance.org). Viens no konsorcija galvenajiem mērķiem ir definēt tehniskās specifikācijas, kas ļaus lietojumprogrammu izstrādātājiem izveidot vienu aplikāciju, kas darbosies uz visu zīmolu televizoriem, neatkarīgi no tā platformas.

Lai nodrošinātu šo attīstības procesu, Smart TV alianse izstrādās pirmo programmatūras izstrādes versijas komplektu (SDK), kas būs pieejams mājas lapā, lai ražotāji to bez maksas lejuplādētu un izmantotu savā lietojumprogrammu izstrādē.  SDK balstīts uz tādām atvērtajām web tehnoloģijām kā HTML5 un ļauj attīstītajām web aplikācijām darboties Smart TV, neatkarīgi no tās pamata platformas.

Smart TV alianse plāno izstrādāt pirmo versiju un izziņot SDK 2.0 programmatūras specifikācijas šī gada beigās. Ar SDK 2.0 ražotāji varēs izstrādāt savas lietojumprogrammas, ar kurām varēs pretendēt uz 2013. gada alianses biedra statusu.

Smart TV alianse ir izveidota, lai visi tās biedri (TV ražotāji, lietojumprogrammu attīstītāji, satura veidotāji) gūtu sev labumu. Alianse ir ieinteresēta jaunu biedru uzņemšanā. Svaigākā informācija par alianses aktivitātēm un plāniem pieejama tās oficiālajā mājas lapā (www.SmartTV-Alliance.org).