Intervija ar L-Style dizaineri

Pasaules vadošais tehnoloģiju žurnāls Stuff publicējis interviju ar LG Mobilo komunikāciju dizaina laboratorijas viceprezidentu un vadītāju Čulbē Ļi (Chul Bae Lee).

Kāda ir L-Style dizaina filozofija?

Īsumā var teikt, ka tā balstīta uz mūžīgo līdzsvaru – līdzsvaru starp klasisko un moderno, starp krāšņo un vienkāršo, starp kvalitāti un cenu, kā arī starp luksus un pragmatisko. Mēs centāmies atrast optimālo punktu starp visiem šiem elementiem, lai atrastu ideālo harmoniju starp premium klasi un ļoti pragmatiskiem elementiem.

Kuri elementi Optimus L7 dizainā ir visveiksmīgākie?

Manuprāt, Optimus L7 ieguvis pirmklasīgu izskatu un veiktspēju par ļoti pieejamu cenu. To var raksturot kā premium dizaina tehniku, jo jāatzīmē arī peldošās masas koncepts, ar kuru telefona korpuss izskatās vēl plānāks, nekā ir patiesībā.

Kādas metodes jūs dizaina radīšanas procesā izmantojāt?

Mums bija svarīgi radīt dizaina kopējo izskatu, tāpēc zīmējot telefonu, viena no metodēm bija zīmēšana no divu metru attāluma. Darbā tradicionāli mēs joprojām izmantojam pildspalvas un zīmuļus. Turpretī, kad mums jāizstrādā detaļas, kurās nepieciešamas dziļākas inženierzinātnes, kā piemēram kameras, mēs izmantojam 3D CAD kameras sistēmas. Tādēļ tas ir balanss starp tradicionālajām tehnikām un modernajām datortehnoloģijām.

Cik ilgu laiku aizņem pilnīgi jauna dizaina izveidošana?

Sākotnējo dizaina posmu mēs varam radīt 2 līdz 3 nedēļās. Bet, tā kā mēs pastāvīgi to uzlabojam un saskaņojam ar inženieriem un tirgotājiem, lai sasniegtu izcilu rezultātu, tad sākotnējā dizaina ideja var tikt mainīta. Kopumā process parasti aizņem 2 līdz 3 mēnešus.

Kā jūsuprāt viedtālruņi varētu attīstīties?

Manuprāt, tie kļūs vairāk integrēti mūsu ķermenī vai par daudz nozīmīgāku modes elementu. Tas pieņems formu, kas daudz precīzāk pieskaņosies mūsu ķermenim. Varētu būt, ka tiks izveidoti telefoni, kas ir uzvelkami, tādā veidā kļūstot par mūsu ķermeņa daļu.