Montekarlo F1 posms

Monako Grand Prix ir sacensības, kurās vēlējies uzvarēt gandrīz ik katrs autobraucējs. Precīza vadība, izcils tehniskais stāvoklis un drosme ir tie kritēriji, kas nepieciešami, lai uzvarētu Montekarlo un atšķir labu formulas braucēju no lieliska.

Monako Grand Prix Formula 1 posms

Barjeru līnija, kas norobežo trasi, izslēdz kļūdas pieļaušanas iespējas, pieprasot nepārtrauktu koncentrēšanos. Mašīnas dzinējs un bremzes tiek nodarbinātas ar maksimālu jaudu. Apdzīšana ir gandrīz neiespējama, tādēļ kvalifikācija šīm sacensībām ir daudz grūtāka, nekā jebkuram citam Grand Prix posmam.

Trases stūriem un līkumiem ir izšķiroša loma laba apļa laika uzstādīšanā. Pagrieziens, saukts par Loews hairpin, ir slavens ar savu lēno izbraukšanu, un tam seko tunelis, kas ir viens no trases populārākajiem izstāšanās posmiem. Vairāki slaveni braucēji savu sacīksti ir beiguši tieši šeit, piemēram Mihaels Šūmahers un Airtons Senna.

Uzvara Monako sacīkstēs ievieto braucēja vārdu leģendārā un vēsturiskā sarakstā. Tajā piecas reizes pabijuši Gerhams Hils, iesaukts par Mr. Monako, un Mihaels Šūmahers. Alians Prosts uzvarējis četras reizes, bet Stirlings Moss un Džekijs Stjuarts – trīs reizes. Tomēr absolūts līderis ir jau minētais Senna, kurš šajā trasē uzvarējis sešas reizes.

Trase tiek regulāri pielabota, taču pamata aplis nav būtiski izmainīts. Nelielas izmaiņas tika veiktas 2003.gadā, lai izveidotu nedaudz mierīgāku iebraukšanu Rascasse līkumā, bet 2004.gadā tika būtiski palielināta iespēja uzņemt vairāk skatītājus.