Vietas, kurās paslēpties no ikdienas rutīnas

Iespējams, viss, ko šobrīd vēlaties ir pazust un atvilkt elpu no mūsdienu straujās pasaules un ikdienas stresa. Ceļvedis Lonelyplanet.com piedāvā vairākus aizraujošus retro galamērķus, kas jums nodrošinās patīkamu atkāpi no ierastās ikdienas un ļaus izbaudīt pagātnes auru.

Havanna, Kuba

Klejojot pa Habana Vieja, rajonu, kādus parasti ataino graudainās 50. gadu filmās, skatam paveras koloniālie, pamazām drūpošie īres nami, bērni, kas spēlē beisbolu ar nūjām, sievietes ar matu ruļļiem, ASV vintage automašīnas. Liekas, ka laiks šeit ir pagriezts atpakaļ. Viss notiek gluži kā filmās – tieši tik romantiski, tik sadrumstaloti un tik dzīvi.

Variet doties uz Casa de la Music, ko viens no ceļveža autoriem raksturo kā “hot, hot, hot salsa with young hot hot hot Cuban”. Vai arī uz gatecrash, kas ir nakts jam sesija, kurā, iereibis no mohito, variet iemācīties dejot kā īsts vietējais.

Klausies, kas notiek straumējot Radio Havana

Bakara, Uzbekistāna

Bakara, kas ir 2000 gadu veca shahristana (sena pilsēta), ir vieta, kur aizmirst tagadni un iepazīt vienu no iespaidīgākajiem un senākajiem Centrālās Āzijas krāšņumiem.  Izvēlies savu ceļu pēc nejaušības principa, caur māla ķieģeļu ieliņām uz tirgu, vecām mošejām ar dārgakmeņiem izrotātu interjeru un medresām (reliģiskajām skolām). Ja vēlies paklāju vai ceremoniālo dunci, tev ir paveicies, jo kupolveidīgie tirgi ir viena no Uzbekistānas labākajām iepirkšanās vietām. Nepalaid garām Bakaras visiespaidīgāko vietu –13.gadsimta 70m augsto Kalyan minaretu. Čingishans acīmredzot bija tik ļoti pārņemts ar to, ka atstāja to vienīgo nesagrautu, izpostot visu pārējo pilsētu

Beidzot pilsēta ir arī internet vide: www.bukhara.net.

Kalnu Klubs, Nuvara Elija, Šrilanka.

Nuvara Elija, Šrilankas kalnu stacija atrodas starp zaļi mirdzošajām, slīpām un valganām tējas plantācijām, kas sasniedzamas ar vilcienu. Kalnu Klubs tika dibināts 1858.gadā, lai rūpētos par Britu koloniālajiem virsniekiem un kafijas plantāciju vadītājiem. Pārveidots par viesnīcu, tas nav zaudējis savu snobisma izjūtu. Pēc 7 vakarā no viesiem tiek sagaidīts elegants apģērbs – vīriešiem būtu jāvalkā žaketes. Tējas dzeršana vēsajās atpūtas telpās liek justies it kā jūs būtu aiztransportēts no Ceilonas uz attālu Skotijas īpašumu, ar visu grandiozitāti un diskomfortu, ko tas nozīmē.

Paņemiet dienas ceļojumu uz Hortonas Nacionālo Parku, tikai stundas ceļojumā, bet nevajadzētu palaist garām.

Brodsteira, Kenta, Anglija

Brodsteira atrodas Tanetas salā, saukta arī par “dārgakmeni Tanetas kronī”. Vasarās joprojām notiek Punča un Džūdijas šovi, izbraucieni ar ēzeļiem un, ja vien nelīst, variet baudīt spirdzinošu peldi sālītajā jūrā, pirms ķeraties klāt jau visiem zināmajiem kartupeļiem frī ar zivi. Šajā kūrortā liekas, ka tas sasniedzis 1950.gadu un tālāk izlēmis nedoties. Mezgls lakatiņā, uzlocītas bikses un pārēšanās ar akmeni uz kociņa (tradicionāls Anglijas piekrastes saldumi).

Dodieties uz turieni augustā uz Brodsteiras tautas nedēļu, kad sākas lāpu gājiens cauri visai pilsētai.

Nevada Joe’s, Nevada, USA

Šī ir degvielas uzpildes stacija ar citplanētiešu fetišu, kas liekas neizbēgami iestrēgusi Nevadas tuksnesī un 60.gados, kad tā celta. Liekas, ka laiks tajā nemaz nav ritējis uz priekšu. Ēka nokrāsota pulvera rozā krāsā un rada sajūtu kā Deivida Linča filmās. Šī vieta atrodas nekurienes vidū, bet mēdz teikt, ka NLO šeit krīt no gaisa kā lietus. Šī teksta rakstīšanas laikā, stacija bija izlikta pārdošanai – jācer, ka jaunie īpašnieki tajā neko neizmainīs.

Dodieties uz Nevadas tuksnesi un apstājieties vietā, kur 373 ceļš krustojas ar US-95.

Fes, Maroka

Apkrauti ēzeļi ducina pa šaurām, velvētām alejām, kladzinošas vistas, garšvielu kalni, šaušalīgas gaļas tirgotavas, steidzīgi kaķi un dārzeņu ratiņi: Fes ir kā elpojoša viduslaiku pilsēta. Sajūta ir tāda, it kā jūs būtu atsviests atpakaļ 1000 gadus senā pagātnē. Pilsētas senajā daļā liekas, ka aizgājušie gadsimti nav atstājuši nekādas savas iezīmes. Vissenākās liekas pilsētas miecētavas ar lielajiem krāsvielu diskiem, kuriem piemīt asa, īpatnēja smaka.

Iegūstiet pavisam reālas izjūtas, izīrējot māju pilsētas senajā daļā.

Deli vecpilsēta, India

Deli atgriešanās pagātnē notiek nekavējoties. Iekāp 21.gadsimta pazemes metro, kas ir viena no labākajām transporta sistēmām pasaulē, bet izkāp pie Chandni Chowk – tā ir īsta laika mašīna. Chandni Chowk ir Deli vecpilsētas pulsējošā sirds, kas stipri līdzinās Šaijahanbadai – pilsētai, ko imperators Šah Jahans uzcēla šeit 17.gadsimtā. Chandni Chowk ir garš bulvāris, pie kura sarindojušies neskaitāmi tirdziņi, katrs pārdodot vienu konkrētu produktu, kā arī daudzi omulīgi veikaliņi, kas šeit atradušies jau gadsimtiem ilgi. Visur valda kņada. Klīstot apkārt var atrast ieliņas, kas pārpildīta ar paratas tirgotājiem – jūsu priekšā uzcepta maize ar gardu pildījumu.

Apmesties labāk ir jaunajā Deli daļā. Brauciet ar vilcienu, izkāpiet pieturā Junction un sāciet vecpilsētas izpēti no Kašmira vārtiem.

Siva, Ēģipte

Līdz pat 1980.gadam uz Sivu Ēģiptē neveda asfaltēts ceļš un šī deserta oāze joprojām ir viena no valsts visnepieejamākajām vietām. Tā atrodas blakus  Rietumu tuksnesim un tajā galvenokārt dzīvo Beberu iedzīvotāji – ap 20.000. Jūs variet peldēties tuksneša baseinos un klīst pa vietējā orākula nama drupām, kuras apmeklējis Aleksandrs Lielais. Uz smilšainajām ielām nav daudz automašīnas, jo ērtākas transportlīdzeklis ir ēzeļa vilkti ratiņi. Sivas cilvēkiem ir pašiem sava valoda un paražas – precētas sievietes nesarunājas ar svešiem vīriešiem ārpus ģimenes loka un reti ir redzamas publiski. Dodoties ārā, viņas ir pilnībā nosegtas tā, ka nevar redzēt ne galvu, ne acis.

Autobuss uz Sivu iet no autobusu stacijas Alexandria’s Misr. Alternatīva tam ir džipa īre, bet esiet gatavi, ka par laipnu aizvizināšanu līdz gala mērķim, jums nāksies šķirties no krietnas summiņas.

Muthaiga Country Club, Nairobi, Kenija

Šo elites klubu atklāja 1913.gada jaungada naktī un toreiz tas bija pārpildītu ar veciem, izbijušiem pulkvežiem. Gribas domāt, ka kopš tā laika šajā vietā nekas daudz nav mainījies, jo tajā joprojām valda 20.gs. sākuma gadu aura. Varbūt kāds vēlas džinu ar toniku un kroketu?

Kluba biedri iegūst priekšrocības spēlēt sešos tenisa un divos skvoša kortos, izmantot boulinga zālāju un tuvējo Muthaiga golfa klubu.

Lai kļūtu par kluba biedru apmeklējiet: http://www.mcc.co.ke.

Kosenza, Kalbria, Itālija

Itālijas dienvidos, raupjas 60.gados celtas mājas vēsta par Kosenzas pilsētu. Esiet pacietīgi un jūs sasniegsiet pilsētas centru – viduslaiku pilsētiņu ar pussagruvušām mājām. Putekļainās grāmatnīcās pārdod vintage pastkartes, bet kafeijnīcas aicina piesēst un izbaudīt senlaicīgo atmosfēru. Palieciet vietējā hotelī – Ostello Re Alarico – savrupmājā, kas piepildīta ar pulētu sarkankoku un atgriež atpakaļ pagātnē.

Rezervējiet sev Ostello Re Alarico vai arī pamēģiniet luksus apartamentus Grand Hotel San Michele.