Visbiežāk uzdotie jautājumi par OLED TV

LG 55 collu OLED TV bija viens no visvairāk apspriestajiem produktiem 2012. gada Starptautiskajā Patērētāju Elektronikas šovā (CES), kas norisinājās Lasvegasā. Par to runāja gan šova laikā, gan pirms, gan pēc tā. Pirms šova visapkārt klīda baumas, ka LG nāks klajā ar kaut ko patiešām ievērojamu un nebijušu. Šova laikā valdīja patiess un liels izbrīns par jaunākajiem tehnoloģiskajiem sasniegumiem. Un šobrīd, pēc šova, tiešsaistē tiek uzdoti neskaitāmi jautājumi par jauno un lielisko LG OLED TV.

LG OLED televizors

Lūk, arī LG atbildes uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem par OLED TV!

1. Kādēļ TV industrijā pēkšņi radās baumas par OLED TV?

Patiesībā, OLED TV tehnoloģija nepavisam nav jauna. Gluži pretēji – tā tiek plaši izmantota ierīcēs ar mazākiem displejiem, piemēram viedtālruņos. Tomēr ir diezgan sarežģīti izveidot lielākus šīs tehnoloģijas parametrus – jo lielāka ierīce, jo sarežģītāk to izveidot. Jaunākie tehnoloģiskie sasniegumi ļāvuši LG ražotājiem pārvarēt tehniskās grūtības un 2012.gada CES veiksmīgi prezentēt pasaulē pirmo 55 collu OLED TV.

2. Ko nozīmē OLED?

OLED nozīmē organiskās gaismas diodes. Galvenais ir burts “O”. Mēs visi esam dzirdējuši par gaismas diodēm (LED) un redzējuši, cik plaši tās izmanto apgaismojumos, televizoros un citās ierīcēs. Turpretī OLED ir organisks un tam nav nepieciešams fona apgaismojums. Kad ierīcei tiek pievadīta elektrība, diodes iedegas organiski, kas patiesībā ir atbilde uz jautājumu “kā jūs to izveidojāt tik plānu?”. Tas, ka mums nebija nepieciešams papildu fona apgaismojums, ir arī iemesls 4mm plānajam televizoram.

3. Kas ir labāks – OLED vai LED?

Grūts jautājums! Mums patīk LED un tirgū ir redzēti daudzi augstas klases LED televizori. Tie rada lieliskas krāsas, ir ļoti plāni un tiem ir lielāka enerģijas efektivitāte nekā CCFL fona apgaismojuma LCD televizoriem. Tomēr, to ko LED paveic labi, OLED paveic vēl labāk. Krāsas ir daudz precīzākas, dizains – vēl plānāks, turklāt OLED enerģijas patēriņš ir vēl efektīvāks, nekā LED kolēģiem.

4. Vai OLED ir aprīkots ar 3D?

Pilnīgi noteikti! LG 55 collu OLED TV  piedāvā tās pašas izslavētās tehnoloģijas, ko CINEMA 3D Smart TV ar vieglajām un ērtajām 3D brillēm. Tomēr 3D kvalitāte ir labāka nekā jebkad agrāk, jo tā rada perfektu melno krāsu bez ņirbēšanas. Tas notiek zibenīgi un ļoti plašā skatīšanās leņķī. (Ņirbēšana izpaužas kā attēlu dubultošanās, ko dažreiz var novērot 3D televizoriem, kad pārklājas labās un kreisās puses attēli vai arī tie ir nesakārtoti.)

5. Kas ir šis “baltais OLED”, par ko esam dzirdējuši?

Lielākā daļa televizoru krāsas rada sajaucot sarkano, zaļo un zilo krāsu. Patiesībā, viens no mūsu konkurentiem CES prezentēja OLED TV, kurš izmanto RGB OLED, kas labi darbojas mazāku displeju mobilajās ierīcēs, bet ne tik labi, kad to izmanto lielo displeju televizoriem.

LG, ražojot OLED TV, daudz efektīvāk izmatojuši to, ko mēdz saukt par balto OLED tehnoloģiju. Tā sajauc sarkanās, zaļās un zilās OLED krāsas, radot balto OLED krāsu. Šīs četras perfekti tīrās krāsas tiek pilnveidotas, izmantojot LG Color Refiner, kas nodrošina pārsteidzošu krāsu diapazonu ar neticami plašu skatīšanās leņķi.

  • Vil

    Kā OLED tehnoloģijai veicas ar purpura toņu attēlošanu?