Intervija ar LG Cinema Screen dizaina radītājiem

Skatoties filmas, kurās notiek auto pakaļdzīšanās un beigās viss uzsprāgst, jūs vēlaties, lai to visu pilnā apmērā varat redzēt savā televizorā. Patiesībā, aizmirstiet televizoru, viss, ko jūs vēlaties, ir liesmas un degošas mašīnas, vai pareizi?

 

LG LM8600 Smart TV Cinema 3D televizors

LG uzlabotā 3D tehnoloģija ir tik lieliska, ka vizuāli jums nodrošinās iespaidīgas liesmas, bet likt pazust televizoram nav tik vienkārši.

 

Viens no LG labākajiem dizaineriem, Sungu Džoi (Sunggu Joe), skaidro to šādi: “Televizori ir unikāli, jo tās ir vienīgās ierīces uz kurām mēs vienkārši skatāmies. Izslēgtam televizoram jāiekļaujas interjerā, bet kad tas ir ieslēgts, mēs to vispār negribam redzēt. Tieši tādēļ dizains ir tik svarīgs.”

Tādēļ LG dizaina speciālisti radīja jaunu Cinema Screen dizainu LG Cinema 3D Smart televizoru līnijai. Tajā svarīgākais ir attēls, bez citām detaļām, kas piesaista uzmanību.

LG TV Blog uz nelielu interviju uzaicināja Sungu Džoi un viņa kolēģi Kanghui Ča (Kangheui Cha), LG HE Design Research Lab viceprezidentu, lai parunātu par viņu radīto Cinema Screen dizainu.

LG TV Blog: Šī televizora apmale ir pilnīgi nemanāma, tas ir neticami! Kā jūs to paveicāt? Kā likāt tai pazust?

Ča: Tas sākās ar mērķi samazināt televizora rāmi praktiski līdz nullei. Mēs to saucam par dizaina pamatu, jo fokusējamies uz skaistuma radīšanu, iekļaujot tikai pašu būtiskāko no tā, kam jābūt TV dizainā.

Džoi: Mēs atmetām visus nevajadzīgos materiālus, detaļas un elementus, un pilnībā koncentrējāmies uz tīru ekrānu ar tikai 1mm rāmi. Tas stilīgi iederas jebkurā dzīvojamajā istabā, bet, kad tas ir ieslēgts – darbība televizorā ir primārā, bet pats TV paliek otrajā plānā.

LG TV Blog: Šis dizains ir absolūti lielisks, par to nav šaubu. Gandrīz liekas, ka ekrāns karājas gaisā. Kā jūs panācāt šo efektu?

Ča: Jāpazūd ir ne tikai televizoram. Nepieciešams, lai arī tā pamats, būtu nepamanāms, tādēļ mēs izveidojām stāvošu lenti, kas televizoram dod noslēpumaino “planējošo” izskatu. Kopā ar neredzamo apmali, tas izskatās maģiski.

Viens no LG labākajiem dizaineriem, Sungu Džoi

LG TV Blog: Tieši tā. Bet tas noteikti nenotika vienkārši uz burvju mājiena. Kādi bija lielākie izaicinājumi, ar kuriem saskārāties plānojot dizainu kopumā, un ar kādām grūtībām sastapāties, ieviešot Cinema Screen dizainu realitātē?

Ča: Ir viena lieta, par ko esmu pilnīgi drošs – mēs nevaram vienkārši dizainēt, ko paši gribam un palaist to tirgū. Mums jāpārzina zinātne un inženierzinātne. Mums jāzina, ko cilvēki vēlas pirms viņi paši to apzinās. Un mums jārada dizains, kas ir estētiski pievilcīgs. Mēs to saucam par Tezainu – dizaina un tehnoloģiju apvienojumu.

Džoi: Atgriežoties pie Cinema Screen dizaina, visa atrisinājums ir metāla rāmis. Lielāko daļu televizoru ieskauj metāla rāmji, kas estētisu nolūku dēļ pārklāti ar plastmasas apmali. Mūsu uzdevums bija atbrīvoties no biezā plastmasas un metāla rāmja, kā vietā mēs izmantojām unikālu presēta alumīnija materiālu.

LG TV Blog: Kas ir kopējais efekts, ko vēlaties panākt, nododot dizainu, kopā ar pašu tehnoloģiju?

Džoi: Apamles minimizēšana ir ļoti svarīgs faktors televizora skatīšanās procesā. Patiesībā, tas varētu būt mūsu vissvarīgākais mērķis. It īpaši 3D saturam. Galvenais, lai mūsu perifērā redze neklīstu apkārt pa telpu, vai vēl vairāk – nekoncentrētos uz pašu televizoru.  Kad acis redz tikai un vienīgi attēlu, mēs to saucam par patiešām aizraujošu skatīšanos. Sajūta ir tāda, it kā jūs fiziski būtu iesaistīts darbībā, kas notiek TV. Tas ir nepārspējami!

LG TV Blog: Kā jums liekas, kas būs nākošais lielais notikums TV dizainā?

Ča: Tas ir mūsu lielākais izaicinājums – nākt klajā ar kaut ko vēl labāku. Mēs nepacietīgi gaidām, kas notiks nākotnē, un ticiet man – tā būs pārsteigumu pilna. Jebkurā mirklī TV industrijā var ienākt lokanie un caurredzamie displeji.

Džoi: Vai arī, kā būtu ar televizoru, kuru var sarullēt un paņemt līdzi?

LG TV Blog: Tas, protams, izklausās lieliski!

Atcerieties eksploziju un liesmas, ko vērojāt savā TV? Ar Cinema Screen nulles apmales dizainu, jūs aizmirsīsiet par televizora esamību un būsiet pilnībā pārņemts ar ekrānā notiekošo. Cerams, ka jūs iedvesmoja šī saruna ar abiem kungiem – Džoi un Ča. Un cerams, ka arī nākotnē sagaidīsim no viņiem vēl daudz lielisku produktu.