Dokumentālā filma par milzu 3D printera izveidotāju

«The Man who Prints Houses» ir dokumentāla filma par Enriko Dini (Enrico Dini) – itāļu robotistu, kurš pats dizainējis un izveidojis milzīgu 3D printeri. To pilnīgi noteikti var dēvēt par pasaulē lielāko, jo tas spēj būvēt pat mājas.

Uzņemot dokumentālo filmu, režisori Marks Vebs (Marc Webb) un Džeks Veiks Valkers (Jack Wake-Walker) pieredzēja, kā Enriko uzsāk vairākus vērienīgus un inovatīvus projektus: augstākās, jebkad pastāvējušās skulptūras konstruēšanu, sadarbībā ar arhitektu un vides plānošanas uzņēmumu «Foster+Partners» un Eiropas Kosmosa aģentūru, mēness kolonizācijas programmu, kas izpaudīsies tuksnesī sacietinot smilšu kāpu, kā arī pirmatnējā itāļu mājokļa, saukta par trullo, būvniecību.

Tomēr tādi iemesli, kā šāda veida projektu ilgtermiņa daba un pašreizējais finansiālais klimats, ir ietekmējuši Enriko un viņa komandas darbu. Minētie kontrakti izgāzās tādēļ, ka šī tehnoloģija ir vēl pavisam jauna un ne vienmēr strādā bez problēmām.

Atgriežoties atpakaļ 2008. gadā, stāsts bija pavisam cits, jo Enriko gandrīz ieguva 50 miljonu eiro investīcijas savam projektam. Tieši tad viņš grasījās visu pārdot un pārcelties uz Londonu, tomēr akciju tirgus kritās un nācās atmest domu par Itālijas pamešanu.  Tagad viņam savs uzņēmums atkal jāsāk veidot no sākuma.