Vislabākais aksesuārs – smaids!

Aizmirstiet visas dārgo un izsmalcināto modes zīmolu jaunākās kolekcijas – šajā sezonā jūsu karstākais aksesuārs ir smaids, kas nemaksā pilnīgi neko!

Lielisks piemērs tam ir Lielbritānijas modes žurnāla “Vogue” februāra numura vāks – tur gozējas supermodele Arizona Mjūza (Arizona Muse) ar žilbinoši platu smaidu.

Lai arī vienmēr ir valdījis uzskats, ka smaidīšana nav savienojama ar augsto modi, vērojamas dažas pārmaiņas. Kā redzam dažādu zīmolu reklāmās, piemēram, “Clarks” vai “Bally and Bottega Veneta”, tajās ir atgriezies plats un pozitīvs smaids.

“Vogue” redaktore Aleksandra Šūlmane (Alexandra Shulman) atklāj: “Modeļiem nepatīk attēlos smaidīt, jo viņi uzskata, ka tas izskatās pārāk komerciāli. Tas ir iemesls, kādēļ augstas klases modes fotosesijās, smaids redzams tik reti. Šobrīd aina šajā lauciņā ir diezgan “drūma”, bet esmu pārliecināta, ka mēs visi vēlamies tajā ienest mazliet viegluma un humora.”

Beidzot arī modes pasaule sāk izmantot to, ko psihologi ir teikuši jau ilgu laiku: smaidīšana mums nāk par labu. Saskaņā ar Dr. Marku Štibihu (Mark Stibich), smaidīšana stiprina imunitāti, mazina stresu, pazemina asinsspiedienu un uzlabo citu cilvēku priekšstatu par mums.

Žurnāliste Linda Kelsija (Linda Lelsey) uzskata, ka ir svarīgi sev izveidot dažādus ikdienas smaidīšanas ieradumus, kas uzlabo garastāvokli. Piemēram, ejot pa ielu, nevajag skatīties ietvē, bet soļot augsti paceltu galvu un smaidīt. Dažreiz arī gadās, ka tu jau pamostoties jūties noguris un noraizējies. Tad jāsaņemas un jāuzsmaida sev, jāturpina smaidīt vēl vismaz 30 sekundes un diena būs iesākusies pozitīvi.  Tas tiešām ļauj justies labāk!

Ironiski, ka botoks, kas ir domāts, lai mēs kļūtu apmierinātāki ar sevi, veicina pretējo efektu – tas ierobežo mūsu sejas izteiksmes, tādēļ liek mums justies sliktāk. Psihologi ir atklājuši, ka nespējot smaidīt tad, kad esam laimīgi, signāls tiek novadīts atpakaļ uz smadzenēm un emociju intensitāte tiek samazināta.

Plats smaids ir kā mazā melnā vakarkleita – tas neiziet no modes un vienmēr ir absolūta nepieciešamība.