Pamestās ogļu raktuves Kaujas kuģu salā

Šoreiz blogā pastāstīsim par Hašimas salu, sauktu arī par Gunkajimu (tulkojot no japāņu valodas – Kaujas kuģu sala). Šī sala atrodas pie Nagasaki krastiem un tajā no 1887. līdz 1974. gadam atradās milzīgas ogļu ieguves raktuves un strādnieku ciemats. Šobrīd teritorija un fabrikas ir pamestas, atstājot vien pussagruvušas dzelzsbetona ēku konstrukcijas.

Ap 1974. gadu, kad visā pasaulē ogles sāka aizstāt ar naftu, raktuves tika slēgtas, bet atlaistie darbinieki – spiesti pamest salu. Dažu dienu laikā sala kļuva pilnīgi tukša  – laiks tajā tika iekonservēts un viss iegrima mūžīgajā miegā.

Līdz ar raktuvju slēgšanu, tika izziņots aizliegums izkāpt un atrasties šajā izpostītajā salā. 2009. gada aprīlī šo aizliegums atcēla un pirmās tūristu laivas jau devās ceļā aplūkot salu. Tomēr, lai arī tagad ikviens var atrasties salā un klaiņot pa senajām drupām, ne visas vietas ir atļautas tūristu apskatei. Dažas no interesantākajām ēkām („Stairway to Hell“ vai „Block 65“) joprojām var apskatīt tikai atrodoties aiz norobežojuma barjerām.

Tomēr kāds web dizaineris un pilsētvides pētnieks Deivids Pescovics atradis veidu kā paslepus iekļūt slēgtajos objektos un savā blogā to ir gan aprakstījis, gan arī dokumentējis pārsteidzošos fotoattēlos.

  • kk

    jā nu iekš spoki.lv bildes pabijušas vismaz 5 reizes…

    Bet jautājums ir tāds – ja tās ir bijušas ogļu raktuves un viņš skaitās, ka esot līdis arī aizliegtajās teritorijās, tad kur pie velna ir bildes no šahtām? Kāpēc ir tikai dzīvojamās ēkas?