Androīdu aplikācija “Caurspīdīgais ekrāns”

Ja esat no šī gadsimta, tad noteikti ļoti labi zināt, cik grūti ir iet pa ielu un rakstīt īsziņas vienlaicīgi – var aizkāpt garām ietvei, nejauši iespert kucēnam vai pakrist aiz atvērta notekūdeņu akas vāka. Pat ja šāda veida negadījumi jums nekad nav gadījušies, noteikti esat par tiem iedomājušies un uzmanāties, lai, piemēram, neieskrietu kādā stabā.

Tagad tam izdomāts jauns risinājums – ar androīdu aplikāciju „Caurspīdīgais ekrāns“ varēsiet redzēt ikvienu šķērsli savā ceļā. Savu vērtējumu tai devuši web lapas „Geekosystem“ veidotāji.

Kā noprotat, šī aplikācija neko nemaina paša telefona izskatā, bet izmanto kameru, lai radītu pārredzamības ilūziju. Negatīvais aspekts ir tas, ka tā patērē salīdzinoši daudz akumulatora resursus. Tomēr, izmantojot dažas pielāgošanas funkcijas, jūs varat padarīt to lietošanai ērtāku. Pēc noteiktas skalas var izvēlēties caurspīdīguma līmeni, kā arī iespējams mainīt frekfenci, ar kādu kamera veic atjauninājumus (atkarībā no tā, vai jūs kaut kam nejauši pievēršat skatienu vai arī cieš lūkojaties kādā punktā). Turklāt aplikācija ir attīstības stadijā un arvien tiek pilnveidota.

Šī tiešām ir laba ideja,bet tomēr pastāv ļoti smalka robeža, starp to lai nodēvētu to par labu vai stulbu. No vienas puses, vai tiešām tad, kad tu ej, uz brīdi nevar neskatīties uz savā telefonā? Kaut vai tikai tādēļ, lai izvairītos no potenciāli smagiem miesas bojājumiem sev un citiem. No otras puses, ir maz ticams, ka varētu ejot skatīties uz ceļu, neatbildot uz saņemtajām īsziņām, tādēļ, ja jūs gatavojaties iet un rakstīt, tad vismaz dariet to tik droši, cik vien iespējams. Tāpat jāatzīmē, ka caurspīdīgais ekrāns nepamanīs automašīnas, kas pietuvojas no sāniem.

Neatkarīgi no iepriekš minētā, ja jūs vēlaties izmēģināt caurspīdīgā ekrāna aplikāciju, tā ir pieejama „Android Market“ par brīvu, tādēļ iegādāties un izmēģināt to nebūs liels zaudējums.