Digitālā fotogrāfiju uzlabošana pirms Photoshop – pirms 25 gadiem

Kurš var iedomāties digitālās foto uzlabošanas procesu pirms 25 gadiem, 1987.gadā? Pixelonomics piedāvā iepazīties ar video, kas izved mūs caur ātro digitālās foto uzlabošanas procesu.

Ar dažādu izcilu tehnoloģiju palīdzību (tam laikam izcilu) PSRS mākslinieki vai drīzāk – inženieri – paveica tam laikam šķietami neiespējamo. Līdz video pirmās minūtes beigām (01:00) manuāli attīstītais attēls tiek skenēts, izmantojot īpašus skenerus un magnētiskās lentes. Pievērsiet uzmanību tam, kā uz ekrāna funkcionē Z, lai pietuvinātu un un attālinātu attēlu, kā arī kursora koordinātes XY pastāvīgi tiek atjauninātas uz ekrāna.

Video otrajā minūtē (ap 1:40) mēs redzam pirmos fotogrāfijas bojājumu labošanas rezultātus, kas ir tuvu tam, kā tas notiek mūsdienās, galvenokārt, izmantojot klonēšanas rīku. Tālāk video mēs redzam piemērus krāsu korekcijai (kontrasts, spilgtums, piesātinājums u.c.) un pat attēla asuma palielināšanu (02:28).

Vai šo var uzskatīt par vienu no pirmajiem soļiem uz programmām, kuras mēs izmantojam šodien digitālai fotogrāfiju uzlabošanai (Photoshop u.tml.)? Izskatās, ka tā gan!