Jaunā gada sagaidīšanas tradīcijas pasaulē

Ko Tu darīsi 31.decembra naktī, kad pulkstenis sitīs divpadsmit? Uzdodot šo jautājumu dažādās pasaules vietās, saņemsim tieši tikpat dažādas atbildes. Travelblog.viator.com piedāvā iepazīties ar Jaunā gada sagaidīšanas paradumiem visā pasaulē.

Velsas iedzīvotāji pulksten 12 naktī atver savu māju aizmugurējās durvis un aizver tās, tā ļaujot vecajam gadam iziet pa mājas durvīm un līdz ar to arī visām neveiksmēm. Tūlīt pēc tam tiek atvērtas mājas priekšdurvis, lai Jauno gadu un jaunas veiksmes ielaistu mājā.

Dānijā, savukārt, jāatceras paslēpt labāko šķīvju komplektu laicīgi – līdz ar Jaunā gada iestāšanos iedzīvotāji šķaida vecus šķīvjus pret draugu mājām. Jo vairāk šķīvju lauskas atrodas Tavā mājas pagalmā, jo vairāk draugu Tev ir.

Spānijā iedzīvotāji apēd 12 vīnogas līdz ar katru pulksteņa zvanu, kad pulkstenis sit divpadsmit. Kas pagūst 12 vīnogas šādi arī apēst, tam veiksme nākamajā gadā garantēta!

Grieķijā Jaungada vakarā tiek cepta un galdā likta īpaša kūka, saukta «Vasilopita», kurai iekšā iecepta monēta. Tam, kuram gadās kūkas gabaliņš ar monētu, ir svētīts ar veiksmi un laimi Jaunajā gadā.

Vairāk par šiem un vēl citiem paradumiem lasi Travelblog.viator.com.