Pasaules dārgākās pilsētas

ECA International nesen nāca klajā ar jaunāko pētījumu par pasaules dārgākajām pilsētām, salīdzinot preču un pakalpojumu cenas vairāk nekā 400 pasaules pilsētās.  Šajā pētījumā tika salīdzināts, cik augstas cenas ir limonādei, alum, olu komplektam, ātrām pusdienām un kino biļetēm. Dažādās pasaules pilsētās cenas atšķīrās ļoti krasi.

Norvēģijā, kas ir viena no pasaules dārgākajām pilsētām, protams, arī šo īpaši izvēlēto produktu un pakalpojumu cenas ir augstas. Kino biļete maksā vidēji 14.83€, pusdienas vidēji 35.33€, alus 11.01€.

Āfrikas valsts Angolas galvaspilsētā Luandā cenas salīdzinoši ar Norvēģijas galvaspilsētu Oslo atšķiras tikai nedaudz, kino biļetes cena vidēji ir 11.15€. Turklāt pusdienas vidēji maksā dārgāk kā Oslo – 42.37€, bet alus ir lētāks kā Oslo.

Salīdzinot pasaules metropoles Ņujorku un Parīzi pierādās, ka Francijas galvaspilsētā Parīzē cenas ir augstākas nekā Ņujorkā. Piemēram, kino biļetes Ņujorkas centrā Manhetenā maksā 10.42€, bet Parīzē 12.71€. Pusdienu cenas Parīzē ir dārgākas, kas ar Manhetenu atšķiras par 7.66€.

Vairāk informācijas par šo pētījumu atrodams Businessinsider.com.