Mirdzoša pilsēta Ķīnā, Harbinā, kas uzbūvēta no ledus un sniega

Inhabitat piedāvā palūkoties uz mirdzošu pilsētu, kas uzbūvēta no sniega un ledus. Harbinas Starptautiskais ledus un sniega festivāls (Harbin International Ice and Snow Festival), kas noris Ķīnas Ziemeļaustrumos, jau teju trīs dekādes pulcina simtiem tūkstošu tūristu, kas vēlas palūkoties uz mirdzošiem arhitektūras meistardarbiem, kas iesniedzas debesīs un izgaismo pilsētu nakts tumšajās stundās.

Ledus un sniega festivāls, ledus skulptūras

Harbinas ledus festivāls 2012.gadā svinēs savu 28.gadadienu. Talantīgie mākslinieki un skulptori izmanto iekaramos zāģus, lai grebtu milzīgos ledus bluķus, kas ir ņemti no aizsalušās Songhua upes, un pārvērstu tos pārsteidzošās reāla izmēra skulptūrās.

Ledus un sniega festivāls, ledus skulptūras

Ledus un sniega festivāls, ledus skulptūras

Oficiāli festivāls katru gadu sākas 5.janvārī (kad gaisa temperatūra nokrītas līdz pat -30 grādiem), bet ja temperatūra nokrītas ātrāk, tad ir iespējams, ka skulptūras uz ielām parādās jau pirms oficiālā datuma.

Piedāvājam aplūkot attēlus no 2010.gada festivāla. Vairāk informācijas Harbinas Starptautiskā ledus un sniega festivāla mājas lapā www.isharbin.com.