Pārsteidzoši izgudrojumi, kas palīdz pārvietoties ātrāk un inovatīvāk

Mūsdienās idejas, lai nokļūtu no punkta A līdz punktam B, kļūst arvien neiedomājamākas un fantastiskākas, piemēram, reaktīvā mugursoma. Maksimālā gravitāte un mašīnas, kuras var neievērot satiksmi, tiek attēlotas komiksos, zinātniski fantastiskajās grāmatās, kā arī Holivudas filmās ik dienu. Lai gan mūsdienās cilvēki nelidinās ar raķešu dzinējspēka mugursomām kā Šons Konerijs 1965. gada Džeimsa Bonda filmā “Zibenslode”, tomēr daiļliteratūras izgudrojumiem, skiču blokiem un izstādēm ir pārsteidzoša saikne ar reālo iespējamo transportēšanās veidu.

National Geographic ir apkopojis interesantākos transportēšanas veidus vienkopus. Piedāvājam iepazīties ar dažiem no tiem arī Jums.

Raķetes josta Harolds “Hal” Grahams

Tikai nedaudz vairāk kā pirms 50 gadiem pirmo reaktīvās mugursomas izmēģinātājs bijs Harolds “Hal” Grahams, kurš ar 140 mārciņu smago Bell aero sistēmas «Raķetes jostu» manevrēja 35m augstumā.

Auto bez vadītāja

Auto, kas pārvietojas bez vadītāja ir daudzu sapnis – brauciens uz darbu būtu daudz relaksējošāks.

Zemūdene

Zemūdene, kuru uz priekšu virza ar roku radīts spēks. Šāds transportēšanas variants noteikti patiktu tiem, kuri īpaši interesējas par vides aizsardzību.

Sīkāk par šiem un citiem izgudrojumiem varat lasīt National Geographic mājas lapā.