Ar HD sāk aprīkot arī viedtālruņus

Reiz HD tehnoloģijas tika asociētas tikai ar televizoriem, tagad tās atrodamas gan fotokamerās, gan viedtālruņos. Piemēram, LG jaunākais Optimus LTE modelis ļauj pilnībā izbaudīt HD saturu tālruņa ekrānā. Ar savu augsto tehnoloģiju kompetenci, LG veicina ar HD aprīkotu mobilo ierīču izplatīšanos.

Optimus LTE

Vēsture

Pasauli ar HD tehnoloģijām 1990.gados ASV iepazīstināja Lielā digitālās HDTV Alianse (Digital HDTV Grand Alliance), kuras sastāvā ietilpst televīzijas, elektronisko aprīkojumu un komunikācijas uzņēmumi, un Masačūsetas Tehnoloģiju institūts (Massachusetts Institute of Tecnology).

Kas ir HD?

Apzīmējums “HD” (high definition – no angļu val. augsta izšķirtspēja) šodien tiek bieži lietots, bet tikai daži zin, ko tas tiešām nozīmē. HDTV standarts pieprasa kā minimums 1280×720px rezolūciju. HDTV standarts ir 16:9 ekrāna proporcija, kas to maksimāli pietuvina kinoteātra ekrānam. HDTV uztver augstākās kvalitātes digitālos signālus, kas nodrošina skaidru attēlu un spilgtākas krāsas. Šodien visi jaunākie televizori ir aprīkoti ar HDTV, ja ne Full HDTV tehnoloģijām.

Optimus LTE

HD ienāk viedtālruņu pasaulē

Piemēram, šogad izlaistie LG Optimus 2X un Optimus 3D viedtālruņi nodrošina iespēju ierakstīt un atskaņot HD saturu. Jaunākie mobilo tehnoloģiju uzlabojumi ļauj ierakstīt, atskaņot un apstrādāt HD saturu tieši telefonā, kas agrāk nebija iespējams. Sākotnēji telefons bija jāpieslēdz pie lielāka ekrāna. Šīs novitātes pārstāvis LG Optimus LTE ir aprīkots ar 720p rezolūcijas platekrānu. Patiesībā Optimus LTE piedāvā labāko HD kvalitāti, pateicoties tā True HD IPS ekrānam. Ar Optimus LTE lietotāji var izbaudīt HD satura uzņemšanu, skatīšanos, apstrādi un dalīšanos:

HD uzņemšana un skatīšanās

LG Optimus LTE ir aprīkots ar pirmšķirīgu 8.0 MP AF kameru ar LED zibspuldzi. Lietotāji var uzņemt kvalitatīvus HD attēlus ar galveno un priekšējo kameru. Papildus, atšķirībā no citiem viedtālruņiem, LG Optimus LTE ir aprīkots ar digitālo objektīvu, ko var izmantot pat filmējot – lietotājiem vairs nevajag staigāt tur un atpakaļ, lai noķertu labāku kadru. Skatīšanās baudai – LG Optimus LTE nodrošina HD kvalitātes 1280×720px rezolūciju un izmanto True HD IPS.

HD apstrāde ar True HD Movie Editor Lietotāji var apstrādāt HD filmiņas pielietojot, HD Movie Editor, izvēloties atbilstošāko mūziku, stilu un slaidu ātrumu. Pamatā ir iebūvētas sešas stilu opcijas, no kurām var izvēlēties sev vēlamo un, papildus, tas automātiski atpazīst izvēlētās mūzikas ātrumu un pielāgo tai slaidšova ātrumu.

Dalīšanās ar HD

Optimus LTE piedāvā visas standarta iespējas, lai savienotu ierīci caur HDMI un DLNA, lai nošķirtu lielos ekrānus. Turklāt ātrais LTE internets ļauj ātri dalīties ar HD multimediju saturu.