LG prezentē viedo tīklu World Smart Grid 2011 izstādē

Korejā notikušajā World Smart Grid EXPO 2011 izstādē LG prezentēja viedo tīklu mājsaimniecībām – “Smart Place”. Tas ir visaptverošs viedais tīkls („Smart Grid”) savienots ar aptuveni 6000 mājām Jeju salā, kas izvietotas 185 m2 plašā testa vidē.

LG māja World Smart Grid 2011 izstādē

„Smart Grid” satur informāciju un telekomunikāciju tehnoloģijas esošajos elektrības tīklos, sniedzot iespēju elektrības piegādātājiem un patērētājiem dalīties informācijā attiecībā uz elektrības patēriņu ar nolūku palielināt energoefektivitāti. „Smart Place” gadījumā „Smart Grid” tehnoloģija ir piemērota dzīvojamām mājām, kurās tiek pielietoti daudzi tradicionālie intensīvie enerģijas patērētāji, piemēram, mājas sadzīves tehnika un izklaides ierīces. „Smart Place” palielina mājas energoefektivitāti, samazinot elektrības patēriņu un kontrolējot alternatīvās enerģijas pielietošanas.

LG Smart TV World Smart Grid 2011 izstādē

„Smart Place” bāzējas LG viedajā serverī , kas darbojas kā starpnieks starp enerģijas piegādātāju un dažādajiem elektronikas priekšmetiem, kas atrodami mājās, piemēram, CINEMA 3D Smart TV, viedie ledusskapji un viedās veļas mazgājamās mašīnas. Viedais serveris apkopo mājsaimniecības informāciju par enerģijas patēriņu un elektrības rēķinu. Pielietojot šo informāciju, viedais serveris centralizēti kontrolē un vada visu pievienoto ierīču enerģijas patēriņu. Vienlīdz svarīgi ir tas, ka viedais serveris atkarībā no iespējas izmantot pārstrādāto enerģiju vai ģenerēto no saules paneļiem, izvēlas to, kas ir uz to brīdi ekonomiskāka.

World Smart Grid 2011 izstādē

Katra ierīce, kas ir pievienota pie viedā tīkla, izmanto atbilstošu LG viedo tehnoloģiju, lai nākotnē palielinātu energoefektivitāti. Tad, kad viedais serveris konstatē pārlieku lielu elektrības rēķinu, LG CINEMA 3D Smart TV automātiski sāk darboties enerģijas taupīšanas režīmā. LG viedais ledusskapis un LG viedais gaisa kondicionieris regulāri maksimizē enerģijas patēriņu un dzesē krietni intensīvāk mazāk noslogotajās stundās. LG viedajām veļas mašīnām piemīt šī pati funkcija – tās konstatē vismazāk noslogotās stundas un rekomendē tajās mazgāt veļu.